SON DAKİKA

Eğitimci Haber

14 Bin Öğretmen İle İlgili Yeni Karar

Bu haber 04 Eylül 2016 - 12:07 'de eklendi ve 499 kez görüntülendi.
14 Bin Öğretmen İle İlgili Yeni Karar

Pkk ile ilişkisi olan öğretmenler için yeni bir karar geliyor…

Başbakan Binali Yıldırım, ‘’ 65. Hükümetin İlk Yüz Günü’’ adlı toplantıda 14 bin öğretmen hakkında yeni bir karar alınacağını duyurdu

Darbe girişiminin ardından gerçekleşen icraatladan bahseden Başbakan Yıldırım söz konusu doğuda görev yapmakta olan pkk ile ilişki içinde bulunan öğretmenler hakkında yer değişikliği olacağına dair mesajlarda bulundu.  Darbe girişiminden bu güne yüz günün  geçmesiyle ‘’65. Hükümetin  İlk Yüz Günü’’ toplantısında ciddi açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım ‘’ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İLİŞKİ İÇERİSİNDE BULUNANLARIN YERLERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ’’ diyerek sözlerine söyle devam etti.

19 Eylülde ilk ders zilinin çalmasını belirterek şunları ifade etti:

Başbakan Yıldırım ‘’ 19 milyon öğrenci ders başı yapacak. Allah yavrularımıza zihin açıklığı versin. Çocuklarımıza başarılar diliyorum.’’  Bu sene eğitim öğretim yılında yeni bir uygulamaya gidileceğini. İlk etapta 15 bin sözleşmeli öğretmenin  iş başı yapacağını belirterek. Bunların baştan beri nereye gideceğini biliyor ve hangi şartlarda görev yapacağınıda. Bu bakımdan doğu ve güneydoğuda maalesef terör örgütünün baskısı veya bunlarla bir şekilde ilişkide bulunmuş öğretmenleri değiştiriyoruz diyerek  14 bin öğretmenin yer değiştirileceğini belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA