SON DAKİKA

Eğitimci Haber

2 Öğretmen ve İlçe Müdürüne Şok Ceza! Sebebi İse..

Bu haber 26 Haziran 2017 - 1:30 'de eklendi ve 3.677 kez görüntülendi.
2 Öğretmen ve İlçe Müdürüne Şok Ceza! Sebebi İse..

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi kurumlarda görev yapan iki öğretmen ve İlçe Müdürüne ceza verildi. İzmir’de yaşanan olayda öğretmenler ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne görevi kötüye kullanma suçundan ceza verildi.

Müdür Değerlendirme Uygulamasında Kasti Olarak Düşün Puan Verildi!

İzmir’de yaşanan olayda müdür değerlendirme uygulaması kapsamında okul müdürlerinden İlhan Öztürk kendisine kasti olarak düşün puan verildiği ve mağduriyet yaşadığı gerekçesiyle açmış olduğu dava bugün karara bağlandı. Dönemin Bayındır İlçe Milli Eğitim Müdürü ve iki öğretmen hakkında mahkeme görevini kötüye kullandıkları kararını verdi. Mahkemenin sanıklara sabit görülen suçları sebebiyle 6’şar ay 7’şer gün hapis cezasının yanında 3 ay 4’er gün de hak mahrumiyeti cezası verildi.

Görevi kötüye kullanma suçları sabit görülen İlçe Milli Eğitim Müdürünün cezası 3 bin 740 TL para cezasına çevrilirken, öğretmenlerin cezalarında ise hükmün açıklanması geriye bırakıldı. Mahkemenin söz konusu kararı alırken mahkeme heyeti tarafından oy birliği ile alındığı açıklandı. 2014 yılından beri devam eden davada mağdur edilen okul müdürü bugün açıklanan sonuçla birlikte aklanarak mağduriyeti ortadan kaldırılmış oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği yeni açılacak okullarda aranan şartlarda önemli değişikliklere gitti. Ayrıntılar “Milli Eğitim Bakanlığından Çok Önemli Değişiklik!” haberimizden okuyabilirsiniz.

Memurlara/Öğretmenlere tanınan aylıksız doğum izni hakkı konusunda merak edilen ve dikkat edilmesi gereken hususlardan eşi çalışmayan memur doğum izni kullanabilir mi? ve eşi çalışmayan memurun doğum izni almasında idarenin takdir yetkisi var mı? sorunlarının cevaplarını ele aldık. Ayrıntılar “Eşi Çalışmayan Memur Aylıksız Doğum İzni Kullanabilir mi?” haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığında özellikle Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde görev yapan memurların/öğretmenlerin batıda eşlerinin yanına tayin istemeleri konusunda bilmeleri gerekenler neler? Aile birliğinin sağlanması konusunda MEB’de bir takım değişiklikler yapıldı, son değişikliklere göre eş tayininde nelere dikkat edilmeli? Ne zaman ve hangi durumlarda eş tayini istenebilir? Tüm bu merak edilen konuları sizler için araştırdık. Ayrıntılar “Eş Durumu Tayini İle İlgili Son Değişiklikler” haberimizden okuyabilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA