SON DAKİKA

Eğitimci Haber

2016 DHBT KPSS Sonuçları Açıklandı! Peki Son Durum Nasıl?

Bu haber 25 Aralık 2016 - 17:19 'de eklendi ve 1.836 kez görüntülendi.
2016 DHBT KPSS Sonuçları Açıklandı! Peki Son Durum Nasıl?

Diyanet İşleri Başkanlığında İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görev almak isteyen ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları 04 Aralık 2016 tarihinde yapılan 2016 KPSS DHBT Sınavına girdiler.

2016 KPSS DHBT Sınav Sonuçları Açıklandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ÖSYM aracılığı ile yapılan 2016 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavına yaklaşık 150 bin kişi girdi. Geçtiğimiz 4 Aralık’ta yapılan sınavın sonuçları sınavdan 20 gün sonra açıklandı. 2016 DHBT Sınav Sonuçları sınava giren adaylar tarafından açıklanması merakla bekleniyordu. ÖSYM tarafından yapılan sınavın sonuçları ise sonunda açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığının personel ihtiyacına karşılık alımlar için yapılan DHBT sınavı ortaöğretim, ön lisans ve lisans alanlarında 4 Aralık tarihinde yapıldı ve sonuçları da açıklandı.

Sınav sonucunuzu “2016 KPSS DHBT Sınav Sonuçları” bağlantısından öğrenebilirsiniz.

(Bu video Enes Gündoğan Youtube hesabından alınmıştır.)

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan tüm memurların ortak sıkıntısı olan eş durumu tayinleri hemen hemen her memurun başına geliyor. Peki eş durumu tayini istemek için hangi şartlar gerekli? eş durumu tayinini hangi memurlar isteyebilir? tüm bu soruların cevapları ve eş durumu tayini hakkında bilmeniz gerekenler “Eş Durumu Tayinleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler” haberimizi okuyabilirsiniz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan mannequın challenge akımı son günlerde öğrenciler arasında çok fazla rağbet görmeye başladı. Öğrencilerin bu akımdan etkilenmeleri ve sonuçları “Mannequın Challenge Akımı Öğrencilere Sıçradı!” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA