SON DAKİKA

Eğitimci Haber

2017 30 Bin Öğretmen Ataması Kesinleşti!

Bu haber 28 Aralık 2016 - 21:50 'de eklendi ve 8.750 kez görüntülendi.
2017 30 Bin Öğretmen Ataması Kesinleşti!

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen kadrolarında FETÖ operasyonları kapsamında görevden alınanlarla önemli bir boşluk yaşanmıştı. 2017 bütçe görüşmeleri ile açıklanan alımlarda öğretmen atamasına kadro çıkmaması kafaları karıştırırken önemli bir açıklama geldi.

2017’de Kamuya Ek 60 Bin Memur Kadrosu Verildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2017 yılında memur alımları hakkındaki soruları yanıtladı. 2017 yılı için kamuya memur alımlarında ek 60 bin kadro verildiğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu 60 bin kadronun yarıya yakınının Milli Eğitim Bakanlığına ayrıldığını aktardı. Milli Eğitim Bakanlığında Fetö kapsamında görevden alınanlardan geriye iade edileceklerin de bulunduğunu aktaran Bakan, göreve iade edilecek olanların kadrolarına geri döneceklerini söyledi.

2017 Bütçe Kanununda 5 Bin Memur Alımı Kararı Alınmıştı

2017 Merkezi Bütçe Kanunu ile açıklanan memur alım sayısının 5 bin olarak belirlendiğinin altını çizen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sözleşmeli Memur Alımları bu sayıya dahil değildir dedi. Kamuya alım için ek 60 bin kadronun tamamının sözleşmeli personel alımı için olduğunu söyledi.

Bu kapsamda değerlendirildiğinde 2017 merkezi bütçe kanununda belirtilen 5 bin memur alımına ek kadro ilavesi yapılmazsa 2017 yılı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığına tahmini olarak 30 bin öğretmen alımı yapılması görünmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklamalarında 60 bin ek kadronun çoğunluğunun Milli Eğitim Bakanlığına ayrılacağı geriye kalan kısmının da Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığına ayrılması beklenmektedir.

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan öğretmenler camilerde görev alabilecek, Diyanet İşleri Başkanılığında çalışan İmam-Hatiplerde okullarda görev alabilecek. Konunun detayları “Öğretmenler Camilerde, İmamlarda Okullarda Görev Yapabilecek” haberimizde okuyabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama ile tüm okullardan ivedilikle rapor istedi. Bakanlığın istediği raporun ayrıntıları “MEB Tüm Okullardan Bu Konuda Rapor İstedi!” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde yaşanan olumsuz hadiseler sonrası bölücü terör örgütü Pkk ile mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda terör örgütü Pkk’ya destekte bulunduğu tespit edilen öğrenci tutuklandı. Konunun tüm ayrıntıları “Pkk Sempatizanı Öğrenci Tutuklandı” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA