SON DAKİKA

Eğitimci Haber

2017 KPSS Net Bazında Ortalamaları Belli Oldu!

Bu haber 17 Haziran 2017 - 20:31 'de eklendi ve 3.526 kez görüntülendi.
2017 KPSS Net Bazında Ortalamaları Belli Oldu!

ÖSYM tarafından yapılan 2017 KPSS sonuçları kısa süre önce açıklandı. Sonuçların kamuoyu ile paylaşılmasının ardından her yıl olduğu gibi bu yılda 2017 KPSS sayısal verileri merak konusu oldu.

2017 KPSS Sonuçları

Yıl boyunca emek verilerek adayların yoğun bir tempo ile hazırlandıkları KPSS’nin sonuçları açıkladı. ÖSYM tarafından sonuçlar kısa süre önce açıklandı, sonuçlara https://ais.osym.gov.tr/ adresinden ulaşabiliyorlar. Sonuçların açıklanmasından sonra yıllık verilerinin açıklanması bekleniyordu. Sınavın zorluk ve kolay derecesi, adayların ortalama başarısı gibi hususların açıklandığı veriler adayların ileriye dönük düşüncelerini etkiliyor.

2017 KPPS Net Ortalamaları Kaç?

ÖSYM’nin sonuçları açıklamasının ardından sayısal verileri de açıklamasıyla 2017 KPSS net ortalamaları belli oldu. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada bu yıla yönelik sayısal veriler paylaşıldı. Hangi oturuma ne kadar adayın katıldığı, hangi alanda ne kadar başarı ortalaması sağlandığı açıklandı.

2017 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Net Ortalamaları Kaç?

Yapılan açıklamalara göre 2017 KPSS’de genel kültür ve genel yetenek bölümlerinde öğrencilerin sağladıkları başarı ortalamaları bir önceki yıla göre çok fazla değişiklik göstermemiş durumda. 2017 KPSS sonuçlarına göre ortaya çıkan sayısal verilere göre 2017 KPSS Genel Yetenek Net Ortalaması 20,5 olarak karşımıza çıkarken, 2017 KPSS Genel Kültür Net Ortalaması 24.0 olarak görülüyor. Geçen yıl yapılan 2016 KPSS net ortalamaları ile kıyaslandığında sınava giren adayları en çok zorlayan alanın Eğitim Bilimleri Sınavı olduğu görülüyor. Geçen yıl net ortalaması 41.0 iken 2017 KPSS Eğitim Bilimleri Net Ortalaması 33.8 olarak karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda ele aldığımızda geçen yıla oranla eğitim bilimleri net ortalamasında 8 net gerilediği ortaya çıkıyor. Ayrıntılı bilgi için adayların ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşmaları mümkün.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan 2017 Ağustos Öğretmen Ataması hakkında ayrıntılar öğretmen adayları tarafında merakla bekleniyor. Ayrıntılar “2017 Ağustos Atamasında En Fazla Atama Yapılacak Branşlar” haberimizden okuyabilirsiniz.

Kamu personeli olduktan sonra erkekler için vatan borcunu ödeme sırası geliyor. Evli ya da bekar memurlar askere gittiklerinde maaşlarının devam edip etmedikleri konusunda çelişki yaşıyorlar.Bu konuda tüm merak edilenleri sizler için araştırdık, ayrıntılar “Evli Kamu Personeli Askere Gidince Maaşı Kesilir Mi?” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı il dışı yer değiştirme tayinlerinin başlamasıyla yer değişikliği düşünen öğretmenler yoğun bir araştırma içerisine girerek tayin istedikleri yerlerdeki boş kontenjanları takip etmeye başladılar. Kontenjanlarla ilgili bazı öğretmenlere kötü haber geldi, ayrıntılar “O Öğretmenlere Kötü Haber!” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA