SON DAKİKA

Eğitimci Haber

2017 Memur Alım Sayıları Belli Oldu

Bu haber 03 Kasım 2016 - 20:05 'de eklendi ve 5.451 kez görüntülendi.
2017 Memur Alım Sayıları Belli Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2017 yılı memur alımları ile ilgili önemli açıklamalar oldu.

Kamuya 2017 yılında 60 bin memur alımı yapmayı planladıklarını açıklayan Müezzinoğlu, 2017 60 bin memur alımı içinde ağırlık Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; “Bundan sonraki süreçle ilgili bu millete bela olabilecek, tuzak kurabilecek başta FETÖ’nün mensupları olmak üzere millete ve devlete hizmetle ilgili sorumluluk taşıyan hiç kimse, milletin ve devletin hiçbir kurumunda barınamayacak. Hem milletin parasını alacak, imkanını alacak hem de hainlik yapacak. Buna asla fırsat verilmeyecek, şimdi temizlik süreci 16 Temmuz’dan itibaren olağanüstü hal ile başladı.” sözleriyle kamudan Fetö tamamen temizlenerek yerine Vatanını ve Milletini seven kişilerin alınacağının altını çizdi.

Memur alımlarında güvenlik araştırması şartının getirilmesinin temelinde de yeni alımlarla yaşanabilecek sızmaların önüne geçmek. Darbe teşebbüsünde FETÖ ve Gülen’in parmağının olduğundan şüphe olmadığı belirten bakan, devlet kademelerinde yeni istihdamlar yapılırken bu yapılara mensup kişilerin alınmayacağını ve bu konuda gerekli çalışmalar yapıldığını söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA