SON DAKİKA

Eğitimci Haber

2017 Şubat Öğretmen Atamasında Yaşanan Son Gelişmeler

Bu haber 01 Ocak 2017 - 19:59 'de eklendi ve 2.698 kez görüntülendi.
2017 Şubat Öğretmen Atamasında Yaşanan Son Gelişmeler

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 Şubat Öğretmen Atamaları hakkında açıklama yapılması bekleniyor. Öğretmen adayları tarafından heyecanla takip edilen sürecin son gelişmelerini Eğitimci Haber ailesi olarak sizler için bir araya topladık.

2017 Merkezi Bütçe Kanunu Açıklanması

Memur alımları konusunda kilit noktayı teşkil eden Merkezi Bütçe Kanunu resmi gazetede yayınlanmasıyla birlikte yeni yılda yapılacak olan memur alımlarında kadrolar belli oldu. Geçtiğimiz günlerde “2017’de Toplamda Sadece 5 Bin Memur Alınacak! Peki Öğretmen Atamaları Ne Olacak?” haberimizde merkezi bütçe kanununun açıklanmasıyla birlikte 2017 yılı içerisinde toplamda 5000 memur kadrosu çıktığını aktarmıştık. Milli Eğitim Bakanlığına alınması beklenen öğretmen ataması hakkında merkezi bütçe kanununda bir kadro çıkmaması öğretmen adaylarını korkutmuştu. 24 Aralık’ta merkezi bütçe kanununun resmi gazetede yayınlanmasıyla başlayan hayal kırıklığı ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının açıklamalarıyla ortadan kalkmıştı.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu: 60 Bin Sözleşmeli Memur Alınacak

Merkezi bütçe kanununun açıklanmasından kısa bir süre sonra açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bütçe kanununda yer alan 5000 memur alımının kadrolu olduğu, 2017 yılı için ek 60 bin kadro alındığını açıkladı. (‘2017 30 Bin Öğretmen Ataması Kesinleşti!‘ haberimizden tüm açıklamanın tüm detaylarını okuyabilirsiniz.)  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuya memur alımı için verilen ek 60 bin kadronun yarısının Milli Eğitim Bakanlığına ayrılmasının planlandığını açıklaması ise sevinç yarattı. Konuyla ilgili henüz Milli Eğitim Bakanlığından bir açıklama gelmezken diğer bakanlıklardan alımlarla ilgili açıklamalar gelmeye başladı. Ek 60 bin kadro içerisine dahil olan Sağlık Bakanlığı bugün yayınlanan haberlere göre 16.000’i kendisine ayırarak 16.000 Sağlık Çalışanı alımı yapacağını açıkladı. Ek 60 bin kadroya dahil olan Adalet Bakanlığı, Güvenlik Gücü (Polis-Asker) Alımları ve Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı alımlar hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil.

Öğretmen Adayları Şubat Ataması Hakkında Açıklama Bekliyor

2017 Şubat Ayı Öğretmen Atamaları hakkında öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığından açıklama yapılmasını bekliyor. Sosyal medyada gündem oluşturarak Bakanlığın yapacağı açıklamayı hızlandırmaya çalışan öğretmen adayları, kamuya yapılacak memur alımlarında yapılan azalmalardan ne kadar etkileneceklerini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığının Şubat Ataması için açıklama yapmadan önce konuyla ilgili çalışmalarını bitirmesi gerekiyor. Kulislerden sızan bilgiler ise 2017 Şubat ayında MEB’in önemli sayıda öğretmen alımına gideceği yönünde. Özellikle ikili eğitim yapılan okulların sayısını azaltmayı hatta tamamen bitirmeyi hedefleyen Bakanlık, oluşabilecek öğretmen açığının daha da artmaması için alım yapmaya hazırlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili açıklamayı kısa süre içerisinde yapması bekleniyor. Yaşanan tüm gelişmeleri anında öğrenmek için Eğitimci Haber ailesini takipte kalın..

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal Medyada ses getiren açıklamaların tüm detaylarını “MEB Müsteşarı Tekin’den Gündeme Dair Önemli Açıklamalar” haberimizden okuyabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı merkezi sınavlarda “salon başkanı” ve “gözetmen” olarak görev alan tüm öğretmenleri yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. Görevli öğretmenlerin mutlaka dikkat etmesi gereken açıklamanın tüm detayları “Bakanlık Uyardı! Sınav Görevi Olan Öğretmenler..” haberimizde.

Sözleşmeli Öğretmenler ile kadrolu öğretmenler arasında yaşanan mağduriyetlerden birisi daha kalkıyor. Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamayla sözleşmeli öğretmenler oldukça sevinçli. Bakanlığın açıklamasının tüm ayrıntıları “Sözleşmeli Öğretmenler Müjde!” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA