SON DAKİKA

Eğitimci Haber

2017’de En Çok Atama Hangi Branşta Yapılacak?

Bu haber 09 Ocak 2017 - 17:32 'de eklendi ve 2.318 kez görüntülendi.
2017’de En Çok Atama Hangi Branşta Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan öğretmen alımları hakkında beklenen açıklamanın gelmesiyle birlikte öğretmen adayları hangi branşta ne kadar alım olacağını merak etmeye başladı.

2017 Yılında 15+15=30 Bin Öğretmen Ataması Olacak!

Kamuya verilen 60 ek kontenjanla birlikte Milli Eğitim Bakanlığının ne kadar alım yapacağı netlik kazanmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin Maliye Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucu 2017 yılında 30 bin öğretmen alımı yapılacağı kesinleşmiş oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan 30 bin öğretmen atamasının 15 bini Şubat ayında kalan 15 bini de Ağustos ayında olmak üzere kullanması bekleniyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyaç hissetmesi durumunda 30 bin atamanın tamamını şubat ayında kullanması da gündemde.Atanmayı bekleyen öğretmen adaylarını sevindiren bu gelişme ile hangi branştan ne kadar alım olacak? sorusu gündeme geldi.

Hangi Branştan Ne Kadar Alım Yapılacak?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Milli Eğitim Bakanlığının bu 30 bin kadronun tamamını Şubat ayında mı kullanacağı yoksa ağustos ataması için de bir miktar ayırıp ayırmayacağı henüz netlik kazanmış değil. Ancak toplamda yapılacak olan bu 30 bin öğretmen atamasında en çok hangi branşlardan alım olacağı tahmini olarak kestirmek zor değil. Zorunlu okul öncesi eğitim projesinin hayata geçmesiyle Okul öncesi öğretmenliği birinci sırada olacak, devamında okullarda yabancı  dil hazırlık sınıfları sebebiyle ikinci sırada yabancı dil öğretmenlerinin olması bekleniyor. Bunun devamında da sınıf öğretmenleri, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri, ilköğretim matematik öğretmenleri ve özel eğitim bölümleri olarak en çok atama yapılacaklar arasında bulunuyor. Net rakamlar henüz açıklanmamış olsa da Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı program ve projeler kapsamında alımların bu şekilde olacağı tahmin ediliyor.

2017 yılında yapılan zamlar ile öğretmenlerin maaşlarına olacak olan yansımalar ve zamların ayrıntılarını “2017’nin İlk Zamlı Maaşı!” haberimizden okuyabilirsiniz.

Ülke genelinde yaşanan yoğun yar yağışları sebebiyle eğitimde aksamalar yaşanıyor. Yapılan açıklamalarla birçok ilde okullar tatil edildi. Ayrıntılar “Son Dakika! Birçok İl’de Okullar Tatil Edildi!” haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda öğretmenlik yapanları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Bir öğretmen bu sebeple apar topar tutuklanırken sizde aynı durumla karşılaşmamak için mutlaka önleminizi alın. Ayrıntılar “Öğretmenler Dikkat! Bu Sebeple Tutuklanabilirsiniz!” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA