SON DAKİKA

Eğitimci Haber

2017’nin İlk Zamlı Maaşı!

Bu haber 08 Ocak 2017 - 14:23 'de eklendi ve 5.381 kez görüntülendi.
2017’nin İlk Zamlı Maaşı!

Emekli ve memurların 2017 yılı için alacakları zam oranlarının belli olmasının ardından yapılan hesaplamalar sonrası sıra maaşların ödenmesine geldi. Böylelikle kadrolu ve sözleşmeli memurlar Ocak ayının 15’inde ilk zamlı maaşlarını alacaklar.

Emekliler Ne Zaman Zamlı Maaşlarını Alacaklar?

Sözleşmeli ve kadrolu memurların zamlı maaşları Ocak ayının 15’inde hesaplarına yatırılırken, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise 2017 yılının ilk zamlı maaşlarını Ocak ayının 17’sinden itibaren almaya başlayacaklar. SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu ay maaşlarını %4.73 zamlı olarak alacaklar. Alacakları maaşlardaki zam oranları enflasyon farkına bağlı olarak belirlenen emekliler 2016 yılının ikinci 6 aylık döneminde 1000 TL maaş alan bir emeklinin maaşı 2017 Ocak ayından itibaren 1047.30 TL olarak belirlendi. 2016 yılının  ikinci döneminden itibaren 1500 TL maaş alan emeklilerin ise maaşları 1570.95 TL olarak belirlendi. Memur emeklileri ise bu ay maaşlarını enflasyon rakamları beklendiğinden zamsız aldı. Yaklaşık 2 milyon memur emeklisine zam farkları önümüzdeki günlerde ödenecek. Bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılacak açıklama bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı hafta sonu Açık lise ve Açık Ortaokul sınavlarında görev yapan öğretmenlerin alacakları sınav görevi ücretleri hakkında açıklama yaptı. Bakanlığın açıklamasının ayrıntıları “MEB’den Hafta Sonu Sınavları Ücret Açıklaması (2017 Ocak Açıköğretim)” haberimizden okuyabilirsiniz.

Kamuya yapılan memur alımlarında özellikle de Milli Eğitim Bakanlığına yapılan alımlarda uygulanan mülakat uygulaması hakkında Konya Selçuk Üniversitesinde düzenlenen programda bir öğrenci Bakan’a önemli bir soru yöneltti. Bakan’ın cevabı ve tüm ayrıntılar “Öğrencinin Mülakat Sorusuna Bakanın Manidar Cevabı..” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda öğretmenlik yapanları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Bir öğretmen bu sebepten dolayı direkt tutuklandı. Sizde aynı sıkıntıyla karşı karşıya kalmamak için önleminizi biran önce alın, ayrıntılar “Öğretmenler Dikkat! Bu Sebeple Tutuklanabilirsiniz!” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA