SON DAKİKA

Eğitimci Haber

24 İl’de Okullar Tatil! (11 Ocak)

Bu haber 10 Ocak 2017 - 19:55 'de eklendi ve 3.203 kez görüntülendi.
24 İl’de Okullar Tatil! (11 Ocak)

Ülke genelinde yaşanan yoğun kar yağışının devam etmesi sebebiyle eğitim-öğretim faaliyetleri gerçekleştiremiyor. Yoğun kar yağışı sebebiyle de Ülke genelinde 24 il’de kar tatili verildi.

Kar Tatili Olan İller

Ülke genelinde etkisini devam ettiren kar yağışı sebebiyle eğitim-öğretime ara verilen İller şöyle;

İstanbul

İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle meydana gelen kar birikintileri, yolların buz tutması ve özellikle de ara sokaklarda ulaşımın aksaması sebebiyle olabilecek kazaların önüne geçmek için İstanbul genelinde tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine yarın (11 Ocak 2017 Çarşamba) ara verilmesine karar verildi.

Isparta

Yoğun kar yağışının etkili olduğu illerden olan Isparta’da da Eğirdir ve Yalvaç ilçelerinde bugün eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildi. Isparta Valiliği tarafından yapılan açıklamada kent merkezi başta olmak üzere Eğirdir ve Yalvaç İlçelerinde bugün öğleden sonra eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildi.

Manisa

Kar yağışından dolayı Manisa’da da 10 ilçede bugün öğleden sonra eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildi. Diğer yandan kamu kurumlarında çalışan engelli, kronik rahatsızlığı olanlar ve hamilelerin 1,5 gün idari izinli sayılacağı açıklandı.

Aydın

Yoğun kar yağışının etkisi altına aldığı Aydın’da 5 İlçede taşımalı eğitim olan yerlerde ve bir ilçede de tüm okullarda bugün eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildi. Kent merkezinde yoğun kar yağışı sebebiyle birçok mahalle ulaşıma kapanırken Aydın B.Belediyesi yoğun çalışmalar sürdürdü.

Denizli

Denizli’nin Beyağaç İlçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle bugün eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre ilçe merkezi ve mahallelerinde bugün eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildi.

Muğla

Muğla’da etkisini gösteren kar yağışı sebebiyle 5 İlçede bugün eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildi. Yoğun kar yağışı sebebiyle Çiçek, Menteşe, Kavaklıdere, Yatağan, Ula ile Seydikemer İlçelerinde yaşanan zorlukların göz önünde bulundurularak bir gün süreyle eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildiği açıklandı.

Kahramanmaraş

Ülke genelinde yoğun kar yağışının etkili olduğu illerden olan Kahramanmaraş’ta da karayolu ekipleri aralıksız yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Bu olumsuzluklar sebebiyle Kahramanmaraş Nurhak İlçesinde 10 Ocak 2017 Salı günü ve 11 Ocak 2017 Çarşamba günü ilk ve orta dereceli tüm okullarda eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildiği açıklandı.

Balıkesir

Balıkesir’in Bandırma İlçesinde etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle 10 Ocak 2017 Salı günü eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildiği açıklandı. Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada “Olumsuz hava şartları nedeniyle Bandırma ilçemizde özel eğitim kursları, ilkokul, ortaokul ve liselerde (yarın) eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir.” denildi.

Ülke genelinde etkisini sürdüren yoğun kar yağışının ulaşımda yaşattığı olumsuzluklardan dolayı Yalova, Çanakkale, Kırklareli, Ordu, Samsun, Kastamonu ve Nevşehir‘de 10 Ocak Salı günü eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildiği açıklandı. Diğer yandan kar yağışının etkisini arttırdığı Tokat, Edirne, Tekirdağ, Sinop (Erfenek ilçesi, Türkeli ilçesi, Durağan ilçesi), Ordu (Fatsa hariç tüm ilçelerde), Nevşehir (Köyler ve taşımalı eğitim olan okullar), Tunceli (Pülümür ilçesi, Nizamiye ilçesi, Ovacık ilçesi), İzmir (Urla ilçesi, Tire ilçesi), Adıyaman (Çelikhan ilçesi, Gölbaşı ilçesi) gibi İllerde 11 Ocak Çarşamba günü eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildiği açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda salon başkanı ve gözetmen olarak görev almak isteyen öğretmenleri yakında ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Sınav görevi almak isteyen öğretmenler için 2 yeni sınav görevi var, ayrıntılar “Öğretmenler 2 Yeni Sınav Görevi Var!” haberimizden öğrenebilirsiniz.

2017 yılında yapılması beklenen öğretmen atamalarında en çok hangi branşlardan alım yapılacağı merak konusu oldu. Eğitimci Haber olarak yaptığımız araştırmalar neticesinde ortaya çıkan ayrıntıları “2017’de En Çok Atama Hangi Branşta Yapılacak?” haberimizden okuyabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptı. Bakanlığın açıklaması ve detayları “MEB’den Öğretmen Ataması Açıklaması” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA