SON DAKİKA

Eğitimci Haber

AÖF İkinci Üniversite İçin Son Gün Yaklaşıyor…

Bu haber 04 Eylül 2016 - 10:52 'de eklendi ve 471 kez görüntülendi.
AÖF İkinci Üniversite İçin Son Gün Yaklaşıyor…

AÖF ikinci üniversite kayıtları başladı

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olan ve Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre eğitim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı olan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıt başvuruları geçtiğimiz 31 ağustosta başlamıştı. Şimdi AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman bitiyor ve kayır esnasında neler yapılmalı sizlere bu konuda bilgilendirelim.

Kayıt işlemleri ne zaman bitiyor ?

İkinci üniversite kayıt başvuruları 31 ağustosta başlamıştı son başvuru tarihi ise 09 Eylül 2016 tarihinde sona ermektedir.

Kayıt İçin Sizlerden İstenilen Belgeler?

  • İnternet başvuru belgesi
  • Fotoğraflı- imzalı forum
  • Öğrenci bilgi forumu
  • Kayıt bilgileri sorgulama sonuçları
  • Öğrenim belgesi (YÖKSİS sorgulamada bilgilerine ulaşılmayanlar için istenilecek)
  • Fotoğraf ( internet başvurusu sırasında yüklenen fotoğrafın uygun bulunmaması halinde istenilecek)

Sadece internet başvurusu yeterli olmamakla birlikte banka ödemenizi yaptıktan sonra herhangi bir AÖF bürosuna gidip kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE BAŞVURULARI

Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans programından mezun olan veya hala okuyanlar okudukları veya mezun oldukları bölümlerden aynı alanda olmamak şartı ile ikinci bir önlisans veya lisans proğramlarına başvuru yapabileceklerdir.

Bu yükseköğretim proğramlarına ÖSYM’nin kılavuzunda yer alan K:K:T:C:’deki üniversite okuyan öğrencilerde başvuru yapabilirler.

Türkiye’deki üniversitelere yabancı uyruklu öğrenci giriş sınavına girerek eğitim almayı hak kazanan öğrencilerde bu AÖF  proğramlarına başvuru yapabilirler.

Herhangi bir örgün yükseköğretim kurumundan kaydı silinenler veya yükseköğretimde kaydı bulunmayanlar başvuru yapamazlar.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler fakat hala kaydı olanlar bu proğramam başvuru yapamayacaktır.

Açıköğretimden örgün eğitime veya örgün eğitiminden açıköğretime  ders transferi veya kredi saydırma işlemi yaptıramayacaktır. Açıköğretime kayıt yaptıran erkek öğrenciler askerlik işlemleri hariç diğer tüm öğrenci hizmetlerinden faydalanabilecektir. Sizlerde ikinci bir üniversite okumak istiyorsanız yukarıda ki koşullara göre ikinci bir üniversite okuyabilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA