SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Artırımlı Ek Ders Ücretleri Hakkında Önemli Açıklama!

Bu haber 23 Aralık 2016 - 21:48 'de eklendi ve 3.413 kez görüntülendi.
Artırımlı Ek Ders Ücretleri Hakkında Önemli Açıklama!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından usta öğreticiler ve ücretli öğretmenlerin ders ücretleri hakkında önemli açıklama yapıldı. Ücretli öğretmenler ve usta öğreticileri yakından ilgilendiren ders ücreti açıklamasının ayrıntıları ise şöyle;

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından ücretli öğretmenleri ve usta öğreticileri ilgilendiren önemli açıklama yapıldı. Ücretli öğretmenlerin ve usta öğreticilerin alacakları ders ücretlerine ilişkin açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı “657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 176 ncı maddesinin değişik birinci ve ikinci fıkrası ile Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9 uncu maddesi kapsamında, kadrosuz usta öğreticiler ile ücretli öğretmenlere artırımlı ders ücreti ödenmeyeceği kanaatine varılmıştır.” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı, Açık Öğretim Fakülteleri ve ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda salon başkanı ve gözetmen olarak görev almak isteyen öğretmenleri yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Öğretmenler için 9 yeni sınav görevi geldi. Ayrıntılı bilgi ve başvuru zamanları için “Öğretmenler Dikkat!! 9 Yeni Sınav Görevi Var!” haberimizi okuyabilirsiniz. Başvuruları kaçırmamak için acele edin!

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri yaptıkları bu hatadan dolayı çok ağır cezalandırdı. Ciddi cezalarla sonuçlanan bu hatayı yapmamak ve bilgi sahibi olmak için “Öğretmenlere Bu Sebepten Ceza Yağdı!” haberimizi okuyabilirsiniz.

Ülkemizde son günlerde yaşanan üzücü hadiseler sonrası yankıları tüm vatandaşlarımızda hissediliyor. Terör dolayısıyla daha dikkatli olmamız gereken şu zaman dilimlerinde bir ilkokul öğretmeninin öğrencilerine bu ödevi vermesi pes artık dedirtti. İlkokul öğretmeninin vermiş olduğu ödev ve konuyla ilgili detaylı bilgi için “İlkokul Öğretmeninden Öğrenciye Skandal Ödev!” haberimizi okuyabilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA