SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Atılan FETÖ Akademisyenleri Yerine Öğretim Elemanı Alımı

Bu haber 02 Eylül 2016 - 22:23 'de eklendi ve 553 kez görüntülendi.
Atılan FETÖ Akademisyenleri Yerine Öğretim Elemanı Alımı

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası tüm resmi kurumlarda FETÖ üyesi olduğu tespit edilen kişiler görevden atılıyor. Peki bunların yerine yeni alım yapılacak mı?

Tüm kurumlarda yapılan kapsamlı araştırmalar üniversitelerde de tüm hızıyla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurum işten çıkarılan FETÖ üyeleri yerine yeni memur alımına çıkacaklarını açıkladı. Üniversitelerin akademik kadrolarında yer alan ve görevden alınan akademisyenler yerine yeni öğretim elemanı alımının yapılıp yapılmayacağı konusu ise büyük merak konusu oldu.

Bazı üniversitelerin akademik kadrolarında gerçekleşen görevden almalar eğitim faaliyetlerini etkileyecek ölçüde büyük oldu. Ortaya çıkan açığı kapatmak için acilen alım yapılması sesleri yükselirken üniversitelerden henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Olağanüstü Hal kapsamında yayınlanan KHK’de bakanlar kurulunca belirlenen sayıda gerek duyulan kadrolara alım yapılabileceği açıklanmıştı.

Tüm bu şartlar göz önünde bulundurulduğunda;

  • Üniversitelerde FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında görevden alınan akademisyenler yerine diğer kurumlarda olduğu gibi önemli ölçüde alım yapılması,
  • Üniversitelerin yapılan görevden alımlar neticesinde ortaya çıkan açık kadro sayısının belirlenmesi ve gerekli kurumlara bildirilmesi sonrasında Bakanlar Kurulu kararı ile alıma çıkılması,beklenmektedir.

Bu kapsamda yeni alımların yakın bir tarihte yapılacağı tahmini kulislerde konuşuluyor. Bu görevlere gelme niyetine olan okurlarımızın dikkatle süreci takip etmelerini tavsiye ediyoruz. Konuyla ilgili bir açıklama olduğunda ayrıntılı bir şekilde sizlere ulaştıracağız. Bizi takip etmeye devam edin..

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA