SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Bakan Açıkladı: 30 Bin Öğretmen Alınacak!

Bu haber 04 Ocak 2017 - 17:46 'de eklendi ve 4.833 kez görüntülendi.
Bakan Açıkladı: 30 Bin Öğretmen Alınacak!

Milli Eğitim Bakanlığının 2017 yılında yapacağı öğretmen atamaları hakkında uzun süredir açıklama bekleyen öğretmen adaylarına sevindirici haber bizzat Bakan tarafından verildi.

Ek 60 Bin Kontenjanın Detayları Açıklandı!

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından açıklanan ve detayları kesinleşmemiş olan kamuya ek 60 bin memur alımı hakkında yapmış olduğu açıklama ve ayrıntıları “2017’de Kamuya Ek 60 Bin Memur Kadrosu Verildi” haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bilindiği üzere 2017 Merkezi Bütçe Kanunu açıklamasında kamuya sadece 5000 bin memur alımı yapılacağının açıklanmasının üzerine açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kamuya sözleşmeli memur alımı için ek 60 bin memur kadrosu verildiğini açıklamıştı. Yapılan bu açıklamadan sonra ek 60 kadroya hangi alımların dahil olduğu “2017’de Toplamda Sadece 5 Bin Memur Alınacak! Peki Öğretmen Atamaları Ne Olacak?” haberimizde tüm ayrıntıları ile sizlerle paylaşmıştık. Ek 60 bin kadroya dahil olan bakanlıklardan olan Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı yapacağını açıklamasından sonra Milli Eğitim Bakanlığının bu kadrolardan ne kadarını alacağı merak konusu olmuştu.

Mehmet Müezzinoğlu: “Sözleşmeli Kadronun Yarısı Milli Eğitim Bakanlığına Ayrıldı!”

Özellikle öğretmen adaylarının sabırsızlıkla beklediği 2017 öğretmen atamaları açıklaması Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden önce yine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapıldı. 04 Ocak 2017 tarihinde saat 10:00’da basın toplantısı düzenleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuya verilen ek 60 bin kadronun merak edilen detaylarını basın mensupları ile paylaştı. Yapılan basın toplantısında soruları yanıtlayarak çeşitli konularda açıklamalarda bulunan Bakan Mehmet Müezzinoğlu, 2017 yılı memur atamaları hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Ek 60 bin kadronun içerisinde yapılacak olan alımlarda kadrolu ve sözleşmeli personel alımlarının olduğunu söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, verilen bu ek kontenjanın yarısının Milli Eğitim Bakanlığına ayrıldığını söyledi. Bu kapsamda değerlendirildiğinde ek 60 bin kontenjanın geriye kalan 30 binlik kısmı İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında değerlendirileceğini söyleyebiliriz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 yılından itibaren yüksek lisans mezunu olan öğretmenlerin alacakları ek ders ücretlerinde artış yaşanacak. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamayla yüksek lisanlı öğretmenlerin zamlı ek ders ücreti alacakları açıklandı. Açıklanan zam oranı ve konunun detayları “Yüksek Lisanslı Öğretmenlere Ek Ders Zammı” haberimizden okuyabilirsiniz.

ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak yürüttüğü eğitimde reform hareketleri kapsamında köklü değişikliklere imza atıldı. ÖSYM yaptığı açıklamada sınavlarda radikal değişiklikler yapıldığını açıkladı. ÖSYM’den yapılan açıklamanın ve sınavlarda yapılan değişikliklerin detayları “ÖSYM Sınavlarında Radikal Değişiklikler Yapıldı!” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA