SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Bakan Yılmaz’dan Önemli Mülakat Ve Sözleşmeli Öğretmenlik Açıklaması!

Bu haber 29 Haziran 2017 - 14:06 'de eklendi ve 1.535 kez görüntülendi.
Bakan Yılmaz’dan Önemli Mülakat Ve Sözleşmeli Öğretmenlik Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz son günlerde bir takım haber siteleri ve sosyal medyada dolaşan haberin sorulması üzerine sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat uygulaması hakkında son durum açıklamasında bulundu.

Sözleşmeli Öğretmenlik Uygulaması Devam Edecek

Kamuoyunda birkaç günden beri sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının kaldırılacağı veya mülakat uygulamasının sona ereceği hakkında bir takım haberler dolaşmaktaydı. Öğretmen adaylarının merakla takip ettiği konu hakkında bazı haberlerde kesin olarak mülakatın kaldırıldığı gibi haberin olması adayların kafalarını karıştırdı. Mülakat uygulamasından duyulan rahatsızlık malum iken bu tarz haberlerin dolaşması uygulamada sona gelindiği olarak yorumlanmıştı. Sivas’ta Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanlığı ziyaretinde bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuyla ilgili gazetecilerin sorularına da cevap verdi.

Mülakat uygulamasının kaldırılması yönünde birilerinin baskı uyguladığını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz şu şekilde konuştu: ” Sağlık Bakanlığında da biliyorsunuz sözleşmeli personel alımı uygulaması başlatıldı. Dolayısıyla böyle bir şeyi kaldırmayı düşünmüyoruz. Aksine bunun, daha objektif kriterlerle nasıl herkesi ikna eder şekilde yapılır, o doğrultuda Başbakanlığın talimatı var. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecektir. Üzerinde durduğumuz konu, daha objektif kriterler içerisinde mülakat bölümünün yapılması, Sözleşmeli öğretmen devam edecek.

Sivas Olayları Hakkında: “Allah Bu Millete Bir Daha Yaşatmasın”

2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta yaşanan elim hadise hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz, gazetecilerin Sivas olayları sorusu üzerine “Allah, bu millete 2 Temmuz’u bir daha göstermesin. Türkiye’nin gücü, birliğinden, beraberliğinden, kardeşliğinden geçer. Dolayısıyla 80 milyon birlik ve beraberlik içinde olduğu zaman bu ülke üzerinde plan yapmak isteyenlerin, hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını düşünüyorum. 2 Temmuz’da hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. O olaydan dolayı mağdur olanlara da ‘Allah yardımcıları olsun’ diyorum. Bir ve beraber olursak Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara ulaştırırız.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzun çalışmalar neticesinde oluşturulan yeni müfredatta yapılan bazı köklü değişikliklerin etkileri devam ediyor. Ayrıntılar “MEB’in O Kararı İngiliz Basınında Ses Getirdi..” haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi kurumlarda görev yapan iki öğretmen ve İlçe Müdürüne ceza verildi. İşte cezanın ayrıntıları: “2 Öğretmen ve İlçe Müdürüne Şok Ceza! Sebebi İse..” haberimizde okuyabilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA