SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Bakan’dan Önemli Mülakat Açıklaması!

Bu haber 04 Ocak 2017 - 18:15 'de eklendi ve 2.021 kez görüntülendi.
Bakan’dan Önemli Mülakat Açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bugün düzenlemiş olduğu basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Mehmet Müezzinoğlu, öğretmen atamalarından mülakat uygulamalarına kadar birçok konuda soruları cevaplandırdı.

2017 Yılınında Milli Eğitimde Öğretmen Alımları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu düzenlemiş olduğu basın toplantısında öğretmen adaylarını yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Mehmet Müezzinoğlu ek 60 bin kontenjan içerisinden Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı gibi bazı bakanlıkların alımlar yapacağını açıkladı. Hangi bakanlığın ek 60 bin kadro içerisinde ne kadar alım yapacağı hakkında da detaylı bilgiler veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun özellikle Milli Eğitim Bakanlığına ayrılan kadrolar ile ilgili açıklamaları “Bakan Öğretmen Alımlarında Net Rakamları Açıkladı!” haberimizde sizlerle paylaştık. Haberimizi okuyarak net rakamları öğrenebilirsiniz.

Müezzinoğlu: “Mülakatların Yapılması Önemli!”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu öğretmen atamaları ile ilgili millî eğitim bakanlığının duyurusu yapılmadığı ve MEB’in ne kadar öğretmen alımı yapacağı hakkındaki soruları cevaplandırdıktan sonra öğretmen alımlarında uygulanan mülakatlara dair soruları da yanıtladı. Mülakat uygulamasının getirilmesinden sonra konuyla ilgili birçok şaibeli olaylar olduğu iddia edilmişti. Bakan bunların asılsız olduğunu ve Mülakat uygulamasının önemli olduğunu söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklaması şöyle; “Kamunun memnun etmesi gereken kitle öncelikli olarak görev verdiği insanlar değil, sorumlu olduğu millettir. Personelin performansının yüksek olması, çok yönlü değerlendirmeden geçer. Yalnız istihbarat bilgisinden geçmez. Bu nedenle ben mülakatların yapılmasını, hatta sınav sorularının açık uçlu olmasını önemli buluyorum. Açık uçlu sorular kişinin analiz yapabilme kabiliyetini var olup olmadığını da gösterir.” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalarında öğretmenlerin gönüllü katılımlarını da oldukça önemsiyor. Öğretmenlerin gönüllü katılımlarının teşviki için 1300 TL de teşvik ödemesi yapılacağını açıkladı. Peki bu ödemeden kimler yararlanabiliyor? Ayrıntılar “Gönüllü Olanlara 1300 TL Teşvik Verilecek” haberimizde.

ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklaşa yaptıkları proje ve yeniliklerle eğitimde büyük bir atılım sağlamayı hedefliyor. Bu kapsamda açıklama yapan ÖSYM sınav sistemlerinde değişiklik yapıldığını açıkladı. Ayrıntılar “ÖSYM Sınavlarında Radikal Değişiklikler Yapıldı!” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA