SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Bakandan Önemli Yeni Müfredat Açıklaması!

Bu haber 24 Haziran 2017 - 0:16 'de eklendi ve 2.356 kez görüntülendi.
Bakandan Önemli Yeni Müfredat Açıklaması!

Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni müfredat hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de yaşanan başarıların temelinde eğitimin yer aldığını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaşanan olumsuzlukların ve eksiklilerin de temelinde eğitimin yer aldığını belirterek önümüzdeki eğitim-öğretim yılında bu eksikliklerin azaltılması ve giderilmesi adına önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Hedeflerimize Ulaşmada Yeni Müfredatın Katkısı Büyük Olacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni müfredata dair yaptığı açıklamalarda “Bugün Türkiye’de görülen her başarının altında eğitimin payı vardır. Bununla birlikte görülen her eksikliklikte de eğitime bir pay düşmektedir. Önümüzdeki dönem, bu eksiklikleri azaltma ve nihayetinde giderme dönemi olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığının Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yapılan canlı yayında 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sona ermesi ve seminer çalışmalarının sona ermesi sebebiyle yıllık değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktık. Türkiye’yi hedeflerine bir adım daha yaklaştırdık.” sözleri ile öğretmenlere ve okul yöneticileri ile çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında eğitimin öneminin altını çizen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim sistemindeki eksiklik ve tıkanmaların önüne geçmek için yeni müfredatta daha dikkatli davranıldığını belirterek eğitim sisteminin önümüzdeki dönemde daha sağlıklı sonuçlar vereceğini beklediğini ifade etti. Mesleki Çalışma Programı sonunda yaptığı değerlendirmede önceki dönemlerde eğitim sisteminde olan sıkıntıları aşmak için çalıştıkları gibi yeni dönemde yeni müfredatta yaşanacak eksiklikleri de aşmak için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

“Türkiye’de Görülen Her Başarının Altında Eğitimin Payı Var”

Ülke olarak gelişme evresinden geçtiğimizi belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu gelişme döneminde yaşanan her başarının altında eğitimin önemli bir payı olduğunu belirterek şu sözleri sarf etti; “Bugün Türkiye’de görülen her başarının altında eğitimin payı vardır. Toplumun kabulü de bu yönde görülen her eksiklikte de eğitime bir pay düşmektedir. Önümüzdeki dönem, bu eksiklikleri azaltma ve nihayetinde giderme dönemi olacaktır. Bu süreçte yeni müfredat, bizim hedeflerimize ulaşmamıza katkıda bulunacaktır. Sürekli bir mesleki eğitim, öğretmen akademisiyle birlikte bizi hedeflerimize kısa sürede yaklaştıracaktır. Ben Milli Eğitim ailemize güveniyorum. Yöneticilerimize ve öğretmenlerimize güveniyorum. Hiç şüphe yoktur ki yarınımız çok daha aydınlık olacaktır.”

“Çalışma Arkadaşlarımıza Sonsuz Başarılar Diliyorum”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Türkiye’nin yarınlarının inşasını gençlerin yapacağının altını çizerek, geleceğimiz olan gençlerin eğitimi sırasında şehit olan, hayatlarını kaybeden öğretmenlerimize rahmet ve ailelerine de sabır dileklerinde bulundu. Yılmaz sözlerine şu şekilde son verdi: “Çalışma arkadaşlarıma sonsuz başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız ve ufkunuz açık olsun.”

Öğretmenlere verilen cezalar dudak uçuklattı, verilen cezalar ve tüm ayrıntılar “Öğretmenlere Ceza Yağmuru!” haberimizde okuyabilirsiniz.

TBMM’den geçmesi beklenen hafta sonu tatilinin kaldırılması yasasının memur ve çalışanlara ne gibi sonuçlar getireceği merak konusu oldu. Kamuoyunun sert tepkileri ve yöneltilen sorulara katıldığı canlı yayın programında cevap veren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar “Hafta Sonu Tatili Kalkıyor Mu? Bizzat Bakan Açıkladı..” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA