SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Bakanlık Uyardı! Sınav Görevi Olan Öğretmenler..

Bu haber 30 Aralık 2016 - 21:52 'de eklendi ve 6.628 kez görüntülendi.
Bakanlık Uyardı! Sınav Görevi Olan Öğretmenler..

Milli Eğitim Bakanlığı merkezi sınavlarda görevli olan öğretmenleri çok önemli bir konuda uyardı. Sınav görevi olan öğretmenler bu hususa çok dikkat etmeli.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenleri Uyardı!

Milli Eğitim Bakanlığı merkezi sınavlarda salon başkanı ve gözetmen olarak görev alan öğretmenleri sınav görevleri hakkında dikkat etmeleri gereken bir konuda uyardı. Sınav görevi olan öğretmenler MEBBİS üzerinden sınav görevlerine bakmaları gerekiyor. Bazı durumlarda MEBBİS üzerindeki sınav görevi ile görevli öğretmenlerin telefonlarına gelen mesajlar arasında farklılık olduğunun altını çizen Bakanlık, Sınav görevi olan öğretmenlerin MEBBİS üzerinden sınav görevlerini takip etmelerini, telefonlarına gelen mesajla MEBBiS ekranındaki sınav oturumu uyuşmadığında MEBBİS ekranındaki bilgilere göre hareket etmelerini istedi.

AÖL – MAÖL 1. Dönem Sınavı Hakkında Bazı Öğretmenlere Yanlış Mesajlar Gitti

Milli Eğitim Bakanlığından gönderilen yazıda 07 Ocak 2017 ve 08 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacak olan AÖL-MAÖL I. Dönem sınavlarında sınav görevi alan öğretmenlere sınav oturumlarını farklı olarak bildiren mesajlar gittiğini, sınavlarda görevli olan öğretmenlerin sınav bilgilerini mutlaka MEBBİS üzerinden kontrol edip ona göre hareket etmelerini istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sözleşmeli öğretmen ataması hakkında atanan sözleşmeli öğretmenlerle kadrolu öğretmenler arasında bir fark bulunmayacağının açıklanmasına rağmen birçok konuda mağduriyet yaşayan sözleşmeli öğretmenlere müjdeli haber geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamanın ayrıntılarını “Sözleşmeli Öğretmenler Müjde!” haberimizden okuyabilirsiniz.

Sözleşmeli öğretmenler tarafından çok merak edilen konuların başında eş durumu- özür tayinleri geliyor. Sözleşmeli olarak göreve başlayan öğretmenlerin tüm tayin hakları ve merak ettiklerini sizler için araştırdık. Tüm detaylar “Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Durumu Tayini Hakkında Tüm Merak Edilenler” haberimizde.

2017 yılında öğretmenlerin maaşlarına yapılacak olan zam miktarları açıklandı. Peki kaç yıllık öğretmen maaşında ne kadar artış görecek? En fazla merak edilen bu sorunun cevabını “2017 Ocak Öğretmen Maaş Zam Farkları Açıklandı!” haberimizden ayrıntılarıyla birlikte öğrenebilirsiniz.

2017 yılı merkezi bütçe kanunu açıklaması sonrası MEB’e öğretmen kadrosu gelmedi. Ancak bizzat Bakan öğretmen atamaları hakkında açıklamada bulundu. İşte o açıklama; “2017 30 Bin Öğretmen Ataması Kesinleşti!

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA