SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Bayramdan Sonraki 3 Günlük Seminer Nerede Yapılacak?

Bu haber 14 Haziran 2017 - 4:35 'de eklendi ve 4.122 kez görüntülendi.
Bayramdan Sonraki 3 Günlük Seminer Nerede Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenleri sorumlu tuttuğu seminer çalışmaları hakkında öğretmenlerin merak ettiği sorular cevap bulmaya başladı. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“1. Haftadan Sonraki Seminer Çalışması İstenilen Yerde Yapılabilir”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından yapılan açıklamada; bayramdan sonraki 3 gün yapılacak olan seminer çalışmaları hakkında problem olduğu düşüncesini dile getirdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığının resmi yazısına göre ilk hafta kendi okulunda olacağı şeklinde olduğunu belirtti. Yapılan açıklamaya göre öğretmenlerin 1. haftadan sonraki seminer çalışmalarını istedikleri yerlerde yapabileceklerinin altını çizen Koncuk, “Buna bayramdan sonraki 3 gün de dahildir. Hatta öğretmenler 2 haftayı kendi okullarında bayramdan sonraki 3 günü istediği yerde yapabilecektir.Yazıda bu durum açıkça bellidir.” dedi.

“Bu Benim Şahsi Yorumum Değildir!”

Öğretmenlerin yakından takip ettikleri seminer çalışmaları konusunda açıklamalarına devam eden Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yapmış olduğu bu açıklamanın kendi yorumu olmadığını, Bakanlıkla yaptığı görüşmelerin bir sonucu olduğunu aktardıktan sonra sözlerine şu şekilde son verdi; “Yazıda bu durum açıkça bellidir. Seminer çalışmaları ile ilgili bu yorumlarım şahsi yorumlarım olmayıp, MEB yetkilileri ile yaptığım görüşmeler sonucunda edindiğim bilgidir. Seminer çalışmaları ile ilgili yazı ektedir.Dikkatle okunduğunda durum daha net anlaşılacaktır.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un açıklamasına eklediği ilgili yazı ise şu şekilde;

İlgili Yazı MEB

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan 2017 Ağustos Öğretmen Ataması hakkında ayrıntılar öğretmen adayları tarafında merakla bekleniyor. Ayrıntılar “2017 Ağustos Atamasında En Fazla Atama Yapılacak Branşlar” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA