SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Gönüllü Olanlara 1300 TL Teşvik Verilecek

Bu haber 02 Ocak 2017 - 20:36 'de eklendi ve 7.537 kez görüntülendi.
Gönüllü Olanlara 1300 TL Teşvik Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre gönüllü olarak eğiticilik yapanlara 1300 TL teşvik verileceği açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Resmi Yazı Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü “Gönüllü Eğiticilerin Teşvik Ödemesi ve Görevlendirilmesi” başlıklı yazısında “.. ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriye vatandaşlarının eğitim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla oluşturulan geçici eğitim merkezlerindeki eğitim-öğretim faaliyetlerine gönüllü olarak destek veren eğiticilereteşvik ödemeleri yapılmaktadır. Gönüllü eğiticilere yapılan teşvik ödemesi miktarının ülkemiz asgari ücret standartları dikkate alınarak 1300 TL‘ye çıkarılması talebimiz UNICEF tarafından … kabul edilmiştir. Buna göre, 2017 yılı ocak ayından itibaren, kamp içi ve kamp dışı fark etmeksizin geçici eğitim merkezlerinde görev yapan bütün gönüllü eğiticilere 1300 TL teşvik ödemesi yapılacaktır. İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan kasım ayı ödeme listesine göre, toplam gönüllü eğitici sayısı 13.116’ya ulaşmış olup … toplam eğitici sayısının her ay artış eğiliminde olduğu gözlenmektedir. Teşvik ödemeleri için UNICEF tarafından ayrılan fon miktarı sınırlı sayıda eğiticinin ödemesini karşılayabilecek durumda olduğundan dolayı Bakanlığımızın bilgisi ve izni dışında ilinizdeki geçici eğitim merkezlerinde yeni eğiticilerin görevlendirilmemesi hususunda, Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.” denildi.

2017 Öğretmen Atamaları hakkında Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı açıklama öğretmen adayları tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Özellikle Şubat ayında yüksek sayıda bir atama bekleyen adayların süreci daha iyi takip edebilmesi adına yaşanan son gelişmeleri “2017 Şubat Öğretmen Atamasında Yaşanan Son Gelişmeler” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tüm öğretmenlere hitap eden bir mesaj yayınladı. Öğretmenlere özel bu mesajın tüm ayrıntıları “MEB Bakanından Öğretmenlere Mesaj!” haberimizde.

Ülkemizin eğitim düzeyinin arttırılması, eğitim kalitesinin yükseltilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Eğitimde Reform” çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Son olarak eğitimde 2023 yılına kadar kademeli olarak yapılması için çalışmalara başlanılan projenin tüm ayrıntıları “Hayat Boyu Öğrenme Projesi Geliyor” haberimizde okuyabilirsiniz. Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte eğitimde önemli mesafe katedilmiş olacak.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA