SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Hafta Sonu Sınav Görevi Olan Öğretmenler Dikkat!

Bu haber 06 Ocak 2017 - 19:34 'de eklendi ve 7.587 kez görüntülendi.
Hafta Sonu Sınav Görevi Olan Öğretmenler Dikkat!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu hafta sonu (07 Ocak-08 Ocak 2017) yapılacak olan Açık Lise ve Açık Ortaokul sınavlarında Salon Başkanı veya Gözetmen olarak görevli olan öğretmenlerin dikkat etmesi gerekenler MEB tarafından duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı: Öğretmenler Bu Hususlara Dikkat Etmeli!

Milli Eğitim Bakanlığı 07 Ocak 2017 – 08 Ocak 2017 (Hafta sonu) yapılacak olan Açık Lise ve Açık Ortaokul Sınavları görevli olan öğretmenleri bu hususlara uymaları konusunda uyardı. Bakanlık tarafından bu sınavlarda Salon Başkanı ve Gözetmen olarak görevli olan öğretmenlerin uymaları gereken hususlar şu şekilde sıralandı;

  • Yedek salonda en fazla 3 öğrenci olabilir.
  • Yedek salonda sınava girecek öğrencinin olmaması durumunda yedek salon evrakları kesinlikle açılmayacaktır. İhtiyaç halinde açılması durumunda tutanak tutulması şarttır.
  • Kimlik değişimi başvurusunda bulunan adaylardan henüz yeni kimliğini almamış olanlar nüfüs müdürlüğünün vermiş olduğu evrakı mutlaka yanında bulundurmak zorundalar.
  • 15 yaşını doldurmuş olanların nüfus cüzdanlarında mutlaka resim bulunmalıdır.
  • Kimlik yenileme işlemleri nedeniyle yoğunluk olduğundan dolayı halk eğitim müdürlüğünün verdiği öğrenci kimlikleri de geçerli sayılacaktır.
  • Salon görevlileri kesinlikle telefon kullanmayacaklar ve kitap okumayacaklar.
  • Öğretmen masasından kapıya doğru “S” düzeninde artarak numaralandırma yapılmalıdır.
  • İlk 15 dakika sonrası hiçbir öğrenci sınavın yapıldığı binaya alınmayacaktır.
  • Sınav başladıktan ilk 30 dakika içerisinde hiçbir öğrenci sınav kağıdını verip binayı terk etmesine izin verilmez.
  • Sınav sırasında iş ve işlemlerle alakalı gerekli kontrollerin ardından poşeti kapatın.

Açık Lise ve Açık Ortaokul Sınav Bilgileri

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim seviyesinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik eğitimde reform hareketlerine devam ediyor. Son olarak müfredat değişikliği yapılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanlığının yeni müfredata geçiş ve uygulama tarihi gibi ayrıntılar netleşmeye başladı. Konunun tüm ayrıntıları “MEB Yeni Müfredatını ve Uygulama Tarihini Açıklıyor!” haberimizde okuyabilirsiniz.

Öğretmenleri yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Düzce’de bir öğretmen bu sebepten dolayı tutuklanarak ceza evine gönderildi. Sizde aynı durumu yaşamak istemiyorsanız biran evvel önlem almalısınız. Ayrıntılar “Öğretmenler Dikkat! Bu Sebeple Tutuklanabilirsiniz!” haberimizde öğrenebilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA