SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Hangi Öğretmenler Seminer Ücreti Alacak?

Bu haber 15 Haziran 2017 - 0:14 'de eklendi ve 2.590 kez görüntülendi.
Hangi Öğretmenler Seminer Ücreti Alacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin katılımları ile yapılan seminer çalışmalarında bazı öğretmenlerin seminer ücreti almaları için gerekli çalışmaların hızlandırıldığı Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk açıkladı.

“Gerekli Yönetmelik Hazırlanmadığı İçin Hakkımız Olan Ücreti Alamıyoruz”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’a Halk Eğitim Merkezinde görevli bir takipçisi tarafından Halk Eğitim Öğretmenleri olarak hakkımız olan seminer ücretini yönetmelik hazırlanmadığı için bu yıl yine alamıyoruz yönünde gelen mesajı takipçileriyle paylaşan Koncuk, “Haksızlar mı? Halk Eğitimde yapılan seminer değil mi?” diyerek sitemde bulundu.

Açıklamalarına devam eden Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Maliye Bakanlığı ile konuyla ilgili kurduğu temastan olumlu bir dönüş aldığını kaydederek, Halk Eğitimde görevli öğretmenlerin seminer çalışmalarından dolayı hak ettikleri ücreti alacaklarını şu sözleriyle müjdeledi; “Halk Eğitim seminer çalışması ile ilgili Maliye olumlu görüş vermiştir. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel’e gayreti için teşekkür ederim. Yönetmelik, öğretmenlerimizin sorunlarını çözecek şekilde Hayatboyu Öğretim Genel Müdürlüğümüzde hazırlanmıştır. 1 ay içinde çıkması bekleniyor.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un verdiği müjde ile hak ettikleri ücretlere kavuşacak olan Halk Eğitimde görevli öğretmenlerin gerekli yönetmeliklerinin bir ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Son günlerde sıkça gündeme gelen ve aslında tam olarak ne demek olduğunu bilmediğimiz doktora ve fahri doktora kavramlarına bir göz atalım istedik. Konuyla ilgili tüm merak ettikleriniz “Doktora ve Fahri Doktora Nedir? Nasıl Alınır?” haberimizde okuyabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan 2017 Ağustos Öğretmen Ataması hakkında ayrıntılar öğretmen adayları tarafında merakla bekleniyor. Ayrıntılar “2017 Ağustos Atamasında En Fazla Atama Yapılacak Branşlar” haberimizden okuyabilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA