SON DAKİKA

Eğitimci Haber

İl Milli Eğitim Müdürü ve Yardımcısına Hapis Cezası!

Bu haber 23 Aralık 2016 - 22:46 'de eklendi ve 1.263 kez görüntülendi.
İl Milli Eğitim Müdürü ve Yardımcısına Hapis Cezası!

Zonguldak’ta yaşanan olayda Zonguldak Bölge İdare Mahkemesi İl Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısına 5’er ay hapis cezası verdi.

Disiplin Cezası Bulunmayan Müdürleri Düşük Not Vererek Görevinden Ettiler İddiası

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan Kaya hakkında açılan dava sonuçlandı. İl Milli Eğitim Müdürü ve Yardımcısı hakkında “soruşturma geçirmeyen ve disiplin cezası almayan” okul müdürlerini düşük not vererek görevlerinden ettikleri iddiasıyla dava açılmıştı. Okul Müdürü olarak görev yapan kişileri haksız yere düşük cezalar vererek okul müdürlüklerini elinden alan ve başka okullarda normal öğretmen olarak çalışmalarına sebep olan İl Milli Eğitim Müdürü ve Yardımcısı ile mağdur sıfatında olan Okul Müdürleri davalık olmuşlardı. Zonguldak Bölge İdare Mahkemesi dava hakkında kararını açıkladı.

Haklarında “Görevi Kötüye Kullanma” Davası Açıldı

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ve yardımcısı Ercan Kaya hakkında Okul Müdürleri tarafından “görevi kötüye kullanma” suçundan dolayı dava açıldı. Açtıkları diğer dava ile birlikte bu davayı da okul müdürleri kazandı. Zonguldak 5. Asliye Ceza Mahkemesi de İl Milli Eğitim Müdürü ve Yardımcısının uygulamalarını haksız bularak görevi kötüye kullandıkları sonucuna vardı. Mahkeme görevlerini kötüye kullanarak mevzuata aykırı davrandıkları ve okul müdürünün görevinde yükselmesini haksız yere engelledikleri gerekçesiyle Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan Kaya hakkında 5’er ay hapis cezası verilmesine hükmetti. Mahkeme İl Milli Eğitim Müdürü ve yardımcısının daha önce herhangi suçlarının olamaması ve mahkemedeki iyi hallerini gerekçe göstererek cezanın açıklanmasını erteleme kararı verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitimde öğretmenin ve öğrencinin kalitesini yükseltmek için yaptığı eğitim reformlarına bir yenisini ekledi. Öğretmenlerin kalitesini arttırmak amacıyla öğretmen olma şartları değiştirildi. Öğretmen olmak için getirilen yeni şartlarÖğretmenlik Şartları Değiştirildi!” haberimizde mutlaka okuyun.

Milli Eğitim Bakanlığı, Açıköğretim Fakülteleri ve ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda görev almak isteyen öğretmenleri ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Sınavlarda Salon Başkanı ve Gözetmen olarak görev almak isteyen öğretmenler “Öğretmenler Dikkat!! 9 Yeni Sınav Görevi Var!” haberimizi kaçırmadan okuyun. Başvuruları geçirmeyin!

15 Temmuz Darbe Teşebbüsü sonrası özellikle Milli Eğitim Bakanlığında etkili olan Sözleşmeli Öğretmenlik ve alımdan önce mülakat sınavı uygulamasıyla ilgili önemli bir değişiklik gündemde. Yapılması planlanan uygulama ve ayrıntıları için “Öğretmen Atamalarında Yeni Puanlama Sistemi” haberimizi okuyabilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Aday Öğretmenlik Sözlü Sınavı hakkında mülakat öncesinde Aday Öğretmen arkadaşlarımızın bilmesi gereken gelişmeleri bir araya derledik. Aday öğretmelerin mülakat öncesi bilmesi gerekenleri “Dikkat!! (Yeni) Aday Öğretmen Sözlü Sınav Soruları Hakkında” haberimizden mutlaka okumalısınız.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA