SON DAKİKA

Eğitimci Haber

İstediği Yerde Seminere Katılmak İsteyen Öğretmenler Dikkat!

Bu haber 16 Haziran 2017 - 2:44 'de eklendi ve 5.041 kez görüntülendi.
İstediği Yerde Seminere Katılmak İsteyen Öğretmenler Dikkat!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm öğretmenlerin katılımları ile gerçekleştirilen seminer çalışmalarında istedikleri yerlerde seminer çalışmalarına katılmak isteyen öğretmenlerin dikkat etmesi gereken hususları sizler için bir araya getirdik.

Seminerlerin 2. Haftasından İtibaren İstenilen Yerde Yapılabilecek

Yapılan başvurular neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı bu yılda memleketlerinden uzakta görev yapan öğretmenlerin tatillerini daha iyi değerlendirebilmeleri ve mağduriyetlerin yaşanmaması için seminer çalışmalarının 2. haftadan itibaren kendi memleketlerinde veya istedikleri yerlerde yapabileceklerini açıkladı. Çalıştıkları il dışında seminer çalışmalarına katılmak isteyen öğretmenler il dışında yapmak istediklerini ve talep edilen okulu bildiren dilekçe ile başvuruda bulunmaları gerekiyor. İl dışı seminer çalışması için verilmesi gereken dilekçe örneği şu şekilde;

İl Dışı Seminer Dilekçe Örneği

……………… İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

(…..……………….……………………. Okulu Müdürlüğüne)

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Haziran dönemi mesleki çalışmalarımı   ……..……………. İli  ………..………….İlçesinde  yapmak istiyorum.

Gereğini arz ederim.

……./06/2017                                                                                                                                                        Adı Soyadı                                                                                                                                                                                                                                                    İmza

Görevli olduğu il/ilçe :    ………./………….

Görev yaptığı okul :………………………………..

Branşı                     :………………………………..

T.C. Kimlik No :…………………………………….

Telefon :……………………………………………..

Adres  :

Çalıştığı yer dışında farklı il veya ilçelerde seminer çalışmalarına katılacak olan öğretmenler katılacakları il veya ilçeyi daha önceden bildirmeleri ve katıldıkları mesleki çalışmalarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

MEB Seminer Çalışmaları Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığının son yıllarda eğitim kalitesini arttırmak adına yürüttüğü projelerin ve gerçekleştirdiği değişikliklerin öğretmen ihtiyacına olan etkisi merak ediliyor. Yapılan bu değişiklikler ile bazı öğretmen branşlarında ihtiyaç artarken bazı öğretmen branşlarında da ihtiyacın azalması bekleniyor. Konunun ayrıntıları “Son Değişiklikler İle Öğretmen İhtiyacı Hangi Branşlarda Artacak/Eksilecek?” haberimizden okuyabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan 2017 Ağustos Öğretmen Ataması hakkında ayrıntılar öğretmen adayları tarafında merakla bekleniyor. Ayrıntılar “2017 Ağustos Atamasında En Fazla Atama Yapılacak Branşlar” haberimizden okuyabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin katılımları ile yapılan seminer çalışmalarında bazı öğretmenlerin seminer ücreti almaları için gerekli çalışmaların hızlandırıldığı Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk açıkladı. Ayrıntılara “Hangi Öğretmenler Seminer Ücreti Alacak?” haberimizden ulaşabilirsiniz.

Son günlerde sıkça gündeme gelen ve aslında tam olarak ne demek olduğunu bilmediğimiz doktora ve fahri doktora kavramlarına bir göz atalım istedik. Konuyla ilgili tüm merak edilenler “Doktora ve Fahri Doktora Nedir? Nasıl Alınır?” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA