SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Kamuya Personel Alımı Donduruldu!

Bu haber 14 Ekim 2016 - 20:32 'de eklendi ve 783 kez görüntülendi.
Kamuya Personel Alımı Donduruldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kamuya memur alımlarını durdurduklarını açıkladı.

Haber bültenlerinde son dakika haberi olarak yer alan personel alımının dondurulması haberini Bakan Müezzinoğlu NTV canlı yayınında açıkladı. Yaptığı açıklamada kamuya personel alımında bundan sonra daha cimri davranacaklarını açıklayan Müezzinoğlu, kamuya personel alımlarının belirli bir süreliğine durdurulduğunu söyledi.

Konuşmanın ara başlıkları şöyle;

Geçici iş ilişkisi değerlendirmeleri

Önemli olan şeyin istihdam alanını oluşturmak olduğunu söyleyen Bakan Müezzinoğlu, kiralık işçi tanımlamasının doğru olmadığını bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığını açıkladı.

Emekli Promosyonları

Bakan Müezzinoğlu emeklilere verilecek olan promosyonlar için konuşmama kararı aldığını hatırlatarak, bankalarla gerekli görüşmelerin yapıldığını ancak şuan itibariyle tatmin edici rakamlarda uzlaşı sağlanamadığını belirtti. Beklenilen rakamın altında olduğu için şuan açıklama yapmayacağını söyleyen Müezzinoğlu, bu konuda çalışmalarımız sürüyor tatmin edici rakamlara ulaşmak için çaba sarf ediyoruz dedi.

Kıdem Tazminatı

Geçen çarşamba günü bir değerlendirme çalışması yaptıklarını söyleyen Bakan Müezzinoğlu sürdürülebilir ve geliştirilebilir bir noktaya gelme gayretinde olduklarını ifade etti.

Asgari Ücret

2016 yılı başından itibaren 1300 TL olarak belirlenen asgari ücretin vergilerden dolayı 1230 TL civarına kadar düştüğünü söyleyen Müezzinoğlu, hükümetle bu konu üzerinde konuşmalar yaptık bundan sonra hiçbir asgari ücretlinin maaşının 1300 TL altında olmayacağını söyledi.

400 Bin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu Personel Alımı

Bu konu üzerinde de açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuya yapılacak olan alımları belirli bir süreliğine durdurduklarını açıkladı. Kamuyu daraltan dinamiklerin yükseltilmesiyle geleceğe umutla bakılabileceğinin altını çizen Müezzinoğlu, bu kapsamda yeni çalışmaların yapıldığını ilerleyen zamanlarda daha iyi yerlere gelmek için projeler yürüttklerini söyledi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA