SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Kapatılan Üniversitelerdeki Öğrencilerin Kayıt İşlemleri Hakkında Açıklama

Bu haber 27 Eylül 2016 - 22:33 'de eklendi ve 449 kez görüntülendi.
Kapatılan Üniversitelerdeki Öğrencilerin Kayıt İşlemleri Hakkında Açıklama

Yüksek Öğretim Kurulunun web sitesinde yapılan açıklamaya göre, Kanun Hükmünde Kararname ile yükseköğretim kurumlarına yerleştirilerek kapatılan vakıf üniversite öğrencilerin kayıtları için bilgilendirme yapıldı.

Üniversitesi kapatılan öğrencilerin, 26-28 Eylül tarihleri arasında e-kayıt yaparak veya ilgili kuruma bizzat başvuru yaparak kayıtlarını yapabileceklerine dair açıklama yapıldı.  E– Devlet üzerine yapılan kayıt işlemlerinde öğrencinin bizzat giderek evraklar ile kayıt yapmasına gerek olmadığını. Bu şekilde kayıt yapanların işlemlerden sonra kayıt yapılan yükseköğretim kurumunca veya kayıt işlemleri ile ilgilenen koordinatör kurumdan istenilecektir diye ilgili kişilere duyuruldu.

Kapatılan vakıf üniversitesi öğrencilerinden, ÖSYM tarafından yerleştirildikten sonra işlemleri tamamlanana kadar herhangi bir üniversiteye yatay geçiş yapan veya 2016 ÖSYM yerleştiği programa kaydını e kayıt üzerinden yaptıramayacağını bildiren açıklamaya göre; ‘’ kayıtlı oldukları okula yatay geçiş veya kayıtlarını iptal ettirerek, yerleştikleri okula kayıt yaptırabileceklerdir.’’

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA