SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Kasımda Mülakatsız 50.000 Öğretmen Ataması Hakkında

Bu haber 12 Ekim 2016 - 21:10 'de eklendi ve 12.730 kez görüntülendi.
Kasımda Mülakatsız 50.000 Öğretmen Ataması Hakkında

Geçtiğimiz günlerde ataması tamamlanan mülakatlı sözleşmeli öğretmen alımları sonrasında ortaya çıkan mağduriyetler hakkında kamuoyu tarafından bir kampanya başlatıldı.

“Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başbakanım ve Sayın Bakanım” diye samimi bir seslenişle sözlerine başlayan öğretmen adayları ilgili makamlara beklentilerini ulaştırmaya çalışıyor. Üniversite hayatı boyunca verilen çabanın ve emeklerin yanında yapılan masrafların boyutları hatırlatılarak öğretmenlik mesleğini hak ettiklerini ifade eden öğretmen adayları 450 bin atanamayan öğretmenin seslerinin duyulmasını istiyor.

“Sayın Cumhurbaşkanımız Sizin de bir zamanlar dediğiniz gibi bu sistem bizi atamıyor ama ücretli atıyor. Eğitimde kalite bekliyorsak eğer Ücretli öğretmenlik adı altında ucuz fakat kalitesiz eğitimin önüne geçmeli, ücretli öğretmenlik kaldırılmalıdır.” diyerek atama yapmadan ücretli alımı yapılmasının yanlışlığına dikkat çeken öğretmen adayları Fetö ve Pkk yandaşı kişilerin temizlenmesini, onların yerine vatanını milletini seven öğretmenlerin atanmasını talep etti.

Atanamayan öğretmenlerin sayısı her geçen yıl artmaya devam ediyor. Öğretmenlik alımına mülakat şartı getirilmesiyle daha da zorlaşması, mülakatlarda torpil söylentilerinin olması da adayları moral olarak oldukça etkiliyor. Eğitim sendikaları ve sivil toplum kuruluşları desteği ile seslerini duyurmaya çalışan öğretmen adaylarının biran önce seslerinin duyulması temennisini taşıyoruz.

Bir ülkenin geleceğini inşa eden öğretmenlik mesleğinin, eğitim kurumlarının ülkemizde bu tarz sıkıntılar yaşaması geleceğimiz olan öğrencilerimizin de olumsuz etkilenmesine sebep oluyor. Temenni ediyoruz ki Fetö/Pdy ve Pkk yandaşı tüm memurlar biran önce kamudan temizlenir, vatan millet sevdası taşıyan memurlar hak ettikleri yerlere gelir.

İmza kampanyasına katılmak için tıklayın..

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA