SON DAKİKA

Eğitimci Haber

KYK Yurt Sonuçları ve Kayıt İşlemleri

Bu haber 04 Eylül 2016 - 10:05 'de eklendi ve 442 kez görüntülendi.
KYK Yurt Sonuçları ve Kayıt İşlemleri

Merakla Beklenen KYK Sonuçları Açıklandı…

Öğrencilerin merakla beklediği kyk turt sonuçları açıklandı. KYK yurt sonucunu https://sonuc.kyk.gov.tr adersinden öğrenebilirsiniz. Peki şimdi yurt hakkı kazanan öğrenciler nasıl bir yol izleyecekler. Merakla beklediğiniz sonuçlar açıklandı ama şimdide aklınıza nasıl bir yol izlenmeli ve  kayıt işlemlerini nasıl yapmanız gerekiyor.

KYK yurt kayıtları nasıl yapılmalı ?

İlk Kayıt Ücretleri Ziraat Bankası Üzerinden Ödenecek

Sonuçların açıklanmasının ardından asil listeden yurt hakkı kazanan öğrenciler kendilerine verilen süre  zarfında öncelikle ziraat bankası ATM’lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr internet adresinde yer alan e-ödeme ekranından ücfretlerini ödebileyecektir. İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli, gün bazında yatak ücreti ve yurt kimlik ücreti yer almaktadır.

Yurt Kayıtları E-Devlet Üzerinden Yapılacaktır

Kayıt işlemleri için öğrencilere kolaylık sağlanarak yurt müdürlüklerine  bizzat başvuru zorunluluğu kaldırılmış ve işlemler, e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Ücretini ödeyen öğrencilerin yurt kayıt işlermleri, e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresi YURT KAYIT İŞLEMLERİ linkinden taahhütname onayı yapmaları ile gerçekleşmiş olacaktır. Yurtta kalmaya başladığınız zaman öğrenci belgesi ve en az 4 adet fotoğrafınızı teslim etmeniz gerekmetedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA