SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Mannequın Challenge Akımı Öğrencilere Sıçradı!

Bu haber 24 Aralık 2016 - 17:35 'de eklendi ve 1.689 kez görüntülendi.
Mannequın Challenge Akımı Öğrencilere Sıçradı!

Ülke geneline nereden ve nasıl yayıldığı hala anlaşılamayan mannequın challenge akımı, ünlüler ve fenomenlerden sonra öğrenciler arasında da yayılmaya başladı. Yurt genelinde sosyal medya hesaplarında hızla yayılan hareketsiz durma akımı öğrenciler tarafından da uygulanmaya başlandı.

Okullarda Yeni Moda “Canlı Heykel Çılgınlığı”

Sosyal Medya üzerinde yaklaşık bir aydır etkisini gösteren Canlı Heykel Çılgınlığı söylentilere göre Florida da bir grup öğrencinin çektikleri videoyu sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşmaları ile başlamış. O uzak diyarlarda bir grup öğrenci ile başlayan bu akım birden bire tüm dünyayı sardı. Türkiye’de de bir hayli yankı bulan bu akım son zamanlarda okullarda da kendisini göstermeye başladı. Okullarda kendi sınıflarında değişik temalarla çekilen Mannequin Challenge bir diğer adıyla Canlı Heykel Çılgınlığı videolarında öğrenciler bazen sıraların altına, bazen dolapların üzerine bazende değişik makyajlarla çekimler yaparak sosyal medya hesaplarında paylaşmaya başladılar. Yaklaşık bir ay önce başlayan bu akım öğrenciler arasında hala yayılmaya devam ediyor.

Öğretmenler Bu Akımdan Pek Hoşnut Değil

Öğrencilerin okullarda kendi sınıflarında veya okulun değişik bölümlerinde Mannequin Challenge adı verilen bu akıma katılarak video çekmesinden dolayı öğretmenler ne tepki vereceklerini şaşırmış durumdalar. Sınıflarda dolapların üzerine ya da sıraların üzerine çıkan öğrencilerin başlarına bir şey gelmesinden endişelenen öğretmenlerin gazabına uğrayan öğrencilerin sayısı bir hayli fazla olsa da bu akımı güvenli bir şekilde olduktan sonra ses çıkarmamayı tercih eden öğretmenlerde var. Öğrencilerin çektikleri videolar özgün olduğu kadar eğlenceli anları da beraberinde getiriyor.

Öğrenciler Hem Okulda Hem Sınıfta Kısacası Her Yerde Video Çekiyorlar

Öğrenciler bu akımın etkisiyle okullarında, sınıflarda, okulun değişik yerlerinde, evlerinde kısacası her yerde videolar çekip sosyal medyada paylaşıyorlar. Bu akımdan etkilenerek çeşitli mekanlarda videolar çeken öğrencilerimizin çıktıkları dolapların sıraların tepesinden düşüp yaralanmamaları tek temennimiz. Öğrencilerin çektiği Mannequin Challenge akımı videolarına örnek olarak şu videoyu verebiliriz;

(Bu video Enes Gündoğan Youtube hesabından alınmıştır.)

Öğretmenleri yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Artırımlı ek ders ücretleri hakkında Milli Eğitim Bakanlığından açıklama yapıldı. Konuyla ilgili ayrıntıları “Artırımlı Ek Ders Ücretleri Hakkında Önemli Açıklama!” haberimizden okuyabilirsiniz.

ÖSYM, Milli Eğitim Bakanlığı ve Açıköğretim Fakülteleri tarafından yapılan sınavlarda görev almak isteyen öğretmenler bu haberi mutlaka okumalısınız. Salon Başkanı ve Gözetmen olarak görev alabileceğiniz yeni sınav görevlerini “Öğretmenler Dikkat!! 9 Yeni Sınav Görevi Var!” haberimizden öğrenebilirsiniz. Başvuruları kaçırmayın!

Öğretmen olma hayali kuran öğrencilere kötü haber! YÖK öğretmen olma şartlarında değişikliğe gidildiğini açıkladı. Öğretmen olmak için getirilen yeni şartları “Öğretmenlik Şartları Değiştirildi!” haberimizden okuyabilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA