SON DAKİKA

Eğitimci Haber

MEB Ek Yetiştirme Kursu Açıyor!

Bu haber 03 Ocak 2017 - 22:14 'de eklendi ve 5.150 kez görüntülendi.
MEB Ek Yetiştirme Kursu Açıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ihtiyaç üzerine yeni Yetiştirme Kursları açmaya karar verdi. Bakanlığın bu kararı almasındaki en önemli etken Türkçe ve Matematik derslerinde yetersizlikler görülmesi.

Milli Eğitim Bakanlığı İlkokullara Yetiştirme Kursu Açıyor

Milli Eğitim Bakanlığı eğitimde yaşanan olumsuzlukları aşmak adına yaptığı araştırmalar neticesinde ilkokullarda yaşanan Türkçe ve Matematik derslerindeki düşük başarının arttırılması için yetiştirme kursları açmaya karar verdi. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Ortaokul ve Lise öğrencileri ile bu okullardan mezun olanlara yetiştirme kursları açarak başarı oranlarının arttırılması amacıyla önemli bir proje başlattı. Yapılan araştırmalar neticesinde ilkokullarda okuyan öğrencilerin özellikle Türkçe ve Matematik derslerinde yaşanan başarı düşüşü sonrası İlkokullarda Yetiştirme Programları (İYEP) adıyla yeni bir projeyi hayata geçirecek. İlkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik başlatılan  İlkokullarda Yetiştirme Programları projesi kapsamında öğrencilere yetiştirme kursları ile ders verilecek.

2016-2017 eğitim-öğretim yılı içerisinde pilot uygulamasına geçilecek olan proje ile yetiştirme kursları başlayacak. İlkokullarda Yetiştirme Programları çerçevesinde yapılan araştırma ve analizler ile programdan yüksek düzeyde olumlu dönüşler bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan İlkokullarda Yetiştirme Programları 2017 İş Takvimi içerisinde de yayınlandı.

Mülteciler, Göçmenler ve Mevsimlik Tarım İşçileri Gibi Dezavantajlı Öğrencilerde Yararlanacak

İlkokullarda Yetiştirme Programları kapsamında 3. ve 4. sınıflara verilecek olan Türkçe ve Matematik dersleri ile okuma – yazma, okuduğunu anlama ve temel matematik becerilerinin geliştirilmesine yönelik bir yol izlenecek. Bu proje ile 3. ve 4. sınıf öğrencileri içerisinde okuma – yazma, okuduğunu anlama ve temel matematik becerileri alanında yetersiz olan öğrencilerin istenilen düzeyi yakalaması sağlanacak. 2016-2017 eğitim öğretim yılında pilot uygulama ile hayata geçirilecek olan İlkokullarda Yetiştirme Programları kapsamındaki yetiştirme kurslarına mülteci, göçmen ve mevsimlik işçiler gibi dezavantajlı öğrencilerinde katılımı sağlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı projenin hayata geçirilmesi ile sonuçlarını da analiz ederek kamuoyu ile paylaşacak.

Milli Eğitim Bakanlığı bir öğretmenin başvurusu sonucu değerlendirmeye aldığı şikayette öğretmeni haklı buldu. Bunun sonucunda MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yüksek lisanslı olan öğretmenlerin ek derslerine zam kararı aldı. Zam ile ilgili ayrıntılar ve MEB’in açıklamaları “Yüksek Lisanslı Öğretmenlere Ek Ders Zammı” haberimizden okuyabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim alanında yaptığı yeniliklere bir yenisini daha ekliyor. Bakanlık yeni projeye öğretmenleri teşvik amacıyla 1300 TL verecek. Ayrıntılar “Gönüllü Olanlara 1300 TL Teşvik Verilecek” haberimizde.

Öğretmen adaylarının merakla beklediği 2017 öğretmen atamaları hakkında sona yaklaşıldı. Özellikle şubat ataması hakkında yaşanan meraklı bekleyiş sürüyor. Eğitimci Haber ailesi olarak atamalarda yaşanan tüm gelişmeleri “2017 Şubat Öğretmen Atamasında Yaşanan Son Gelişmeler” haberimizden okuyarak güncel gelişmelerden haberdar olun.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA