SON DAKİKA

Eğitimci Haber

MEB Müsteşarı Tekin’den Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

Bu haber 31 Aralık 2016 - 17:48 'de eklendi ve 1.024 kez görüntülendi.
MEB Müsteşarı Tekin’den Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin son günlerde gündemi işgal eden konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yusuf Tekin’in Konferasta Yaptığı Konuşma

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin dün Trabzon’da katıldığı bir konferansta gündeme dair açıklamalarda bulunurken bugün yanlış yerlere çekilen şu sözleri sarf etmişti. “2013 yılı Ocak ayından itibaren şahsım, çalışma arkadaşlarım, ailem, çocuklarım üzerinden inanılmaz bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kaldım ve çok açık bir biçimde çok üst düzey bir kişi, bir Bakan tarafından, 2013 yılında ‘Fetullah Hoca’nın selamı var. Tayyip Bey seni Milli Eğitim Bakanlığına müsteşar olarak alacak, seni uyarıyoruz. Gidersen, kabul edersen seni rezil edeceğiz, insan içine çıkamaz hale getireceğiz.’ Bunu arkadaşlar bakın, bir Bakan söyledi.” Söz konusu bu konferansta geçen bu konuşma sonrası sosyal medyada Milli Eğitim Eski Bakanı Nabi Avcı ve diğer Milli Eğitim Eski Bakanı Ömer Dinçer hakkında yanlış yorumlar ve bu isimler hakkında çeşitli iddialar ortaya atıldı.

MEB Müsteşarı Tekin: “Konunun her iki değerli hocamla da ilgisi yok”

Yaşanan bu asılsız iddialar sonrasında açıklama yapma ihtiyacı hissettiğini belirten MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden “Dün Trabzon’da bir konferansta yaptığım analiz esnasında kurduğum bir cümle üzerinden bir gazetede çok sevdiğim iki bakanım Nabi Hocam ve Ö. Dinçer hocanın isimleri speküle edilmiş. Konunun her iki değerli hocamla da ilgisi yok. Belirtmek istedim… zaten konuşulması gereken de isimler değil, FETÖ.” dedi.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in Konuyla İlgili İlk Açıklaması

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in Konuyla İlgili İlk Açıklaması

Yine sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı ikici açıklamada da MEB Müsteşarı Yusuf Tekin şu açıklamalarda bulundu. “Konuşmamda geçen bakan ile ilgili çok farklı spekülasyonlar yapılıyor. Bahse konu konuşmayı yaptığımız eski bakan, uzun süredir Ak Parti ile ilişiği olan biri değil; milletvekili de değil. Hatta aktif siyasette de değil. Açıklama gereği hissettim. Herkese mutlu yıllar.”

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in Konuyla İlgili 2. Açıklaması

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in Konuyla İlgili 2. Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı itibariyle yaptığı sözleşmeli öğretmen alımları ile göreve gelen öğretmenler ile daha önceden atanan kadrolu öğretmenler arasında yaşanan farklılıklardan dolayı oluşan mağduriyetler hakkında Milli Eğitim Bakanlığından müjdeli haber geldi. Tüm ayrıntılar “Sözleşmeli Öğretmenler Müjde!haberimizde.

Söz konusu alımlar ile sözleşmeli olarak göreve gelen öğretmenlerin eş durumu ve özür durumu tayinleri hakkında tüm merak edilenleri “Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Durumu Tayini Hakkında Tüm Merak Edilenler” haberimizde sizlerle paylaştık. Haberimizden tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA