SON DAKİKA

Eğitimci Haber

MEB Yeni Müfredatını ve Uygulama Tarihini Açıklıyor!

Bu haber 06 Ocak 2017 - 16:17 'de eklendi ve 3.564 kez görüntülendi.
MEB Yeni Müfredatını ve Uygulama Tarihini Açıklıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde müfredatında köklü değişiklikler yapacağını duyurmuştu. Milli Eğitim Bakanlığının eğitimde reform temelli faaliyetleri kapsamında yapacağı müfredat değişikliğinin ayrıntıları netleşmeye başladı.

Milli Eğitim Bakanlığının En Büyük Kangreni Olan Müfredat Değişiyor

Yıllardır Milli Eğitim Bakanlığının dile getirilen en büyük sıkıntılarından olan müfredat problemi de sonunda aşılıyor. Birçok dersin ağırlık oranını değiştirecek olan müfredat değişikliği ile ülkemizin eğitim alanında yaşadığı sorunların üstesinden gelinmesi amaçlanıyor. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilgili sıkıntıyı dile getirmesi sonrası hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığının uzun süredir devam ettirdiği bu çalışma hız kazanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat kurulan özel bir heyetin çalışmaları sonucunda tamamlanan yeni müfredat eğitim seviyesi ve kalitesinin artması adına büyük önem arz ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığının Yeni Müfredatı ve Uygulama Tarihi Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığının eğitimde yaptığı köklü değişikliklerin başında olan müfredat değişikliğinde sona gelindi. Özellikle öğretmenler ve veliler tarafından yeni müfredatın ayrıntıları ve uygulamaya konulacağı tarih büyük merak konusu oldu. Yeni müfredat hakkında göze çarpan en büyük değişikliğin sadelik olması bekleniyor. Bu kapsamda yeni müfredat eskisi gibi öğrencileri boğan ve eğitimden soğutan bir müfredat değil öğrencilerin düzeyini hedef alan bir müfredat olması bekleniyor.

Yeni müfredatın tüm ayrıntıları ve getireceği değişikliklerin bizzat Başbakan Binali Yıldırım tarafından 13 Ocak 2017 tarihinde açıklanacağı belirtiliyor. Yeni Müfredatın 13 Ocak’ta açıklanmasının ardından ders programları ve yeni müfredata uygun kitapların hazırlanması önümüzde yıla tamamlanması bekleniyor (2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı).

Öğretmenleri yakından ilgilendiren yeni bir gelişme yaşandı. Düzce’de bir öğretmen bu sebepten dolayı apar topar tutuklandı! Sizde aynı sıkıntı ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız önleminizi biran önce almalısınız. Ayrıntılar “Öğretmenler Dikkat! Bu Sebeple Tutuklanabilirsiniz!” haberimizde.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu düzenlemiş olduğu basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Öğretmen mülakatları hakkında açıklamalarda bulunan Bakanın açıklamalarının tüm ayrıntıları “Bakan’dan Önemli Mülakat Açıklaması!” haberimizde okuyabilirsiniz.

Uzun süredir merakla beklenen 2017 öğretmen alımları konusunda Bakan son dakika açıklamasında bulundu. Bakanın açıklamalarının detayları “Bakan Açıkladı: 30 Bin Öğretmen Alınacak!” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA