SON DAKİKA

Eğitimci Haber

MEB’in O Kararı İngiliz Basınında Ses Getirdi..

Bu haber 26 Haziran 2017 - 11:46 'de eklendi ve 1.737 kez görüntülendi.
MEB’in O Kararı İngiliz Basınında Ses Getirdi..

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzun çalışmalar neticesinde oluşturulan yeni müfredatta yapılan bazı köklü değişikliklerin etkileri devam ediyor. Son olarak İngiliz medya kuruluşu The Guardian Milli Eğitim Bakanlığının yeni müfredattan Evrim Teorisinin kaldırılmasını haberleştirerek laik muhalefetin tepkisine neden olacağını belirtti.

Laik Muhalefet Tepki Gösterecek İddiası

Milli Eğitim Bakanlığının müfredattan kaldırılmasını uygun gördüğü evrim teorisini haberleştiren İngiliz basın kuruluşu The Guardian ilginç bir çıkışta bulundu. Okuyucularına duyurduğu haberde “Üst düzey bir Milli Eğitim yetkilisinin söylediğine göre Türkiye okullarında artık evrim teorisi öğretilmeyecek. Bu, ülkenin laiklik yanlısı muhalefetini muhtemelen kızdıracak bir gelişme.” ifadelerine yer veren gazete, bilimsel bir husus olan evrim teorisini siyasal bir zemine taşıyor algısı oluşturdu.

Değişiklik basınla paylaşıldıktan sonra ülkemizde çoğunluğu eğitim ve bilim camiası tarafından olumlu ve olumsuz yanları belirtilerek dile getiren bu değişikliğin İngiliz basın kuruluşu The Guardian tarafından siyasal zemine çekme algısı oluşturan sözleri okuyucular tarafından tepki gördü.

Yeni müfredatın açıklaması sonrası Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş evrim teorisi hakkında Ocak ayında yapmış olduğu açıklamada ” Evrim teorisi zaten bilimsel olarak eskimiş ve çürümüş bir teoridir. İlla bu teori mutlaka okutulacak diye bir kural yok.” açıklamasında bulunmuştu.

Memurlara/Öğretmenlere tanınan aylıksız doğum izni hakkı konusunda merak edilen ve dikkat edilmesi gereken hususlardan eşi çalışmayan memur doğum izni kullanabilir mi? ve eşi çalışmayan memurun doğum izni almasında idarenin takdir yetkisi var mı? sorunlarının cevaplarını ele aldık. Ayrıntılar “Eşi Çalışmayan Memur Aylıksız Doğum İzni Kullanabilir mi?” haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi kurumlarda görev yapan iki öğretmen ve İlçe Müdürüne ceza verildi. İzmir’de yaşanan olayda öğretmenler ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne verilen cezanın ayrıntıları “2 Öğretmen ve İlçe Müdürüne Şok Ceza! Sebebi İse..” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA