SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Memur Güvencesi ve Kpss Kalkıyor Mu?

Bu haber 12 Ekim 2016 - 20:18 'de eklendi ve 2.596 kez görüntülendi.
Memur Güvencesi ve Kpss Kalkıyor Mu?

Kamuda yaşanan alımlardan sonra merkezi Kpss sınavının kalkması ve 657 sayılı kanuna tabi memurluk güvencesinin kalkması gündeme gelmişti. Peki Kpss kalkacak mı? Memur güvencesi sona erecek mi?

Yaşanılan olaylar sonrası memur alımlarının zorlaştırılması ve kamuda görev almanın şartlarının ağırlaştırılması bu iddiaları destekler nitelikteydi. Bu konudaki merak edilenleri Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili İsmail Faruk Aksu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sordu. Meclis Genel Kurulunda sonu önergesine cevap veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu “şuan böyle bir çalışma yok” cevabını verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili İsmail Faruk Aksu sözlü olarak “Gerçekten memur güvencesini kaldıracak mısınız? Merkezi sınav uygulamasının kaldırılacağı da o tarihte söyleniyordu. Hala bu konuda ısrarlı mısınız?” sorusunu yöneltti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu “Şu anda bu yönde bir çalışma yok.Çalışma başladığı andan itibaren kamuoyuyla paylaşırız.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA