SON DAKİKA

Eğitimci Haber

O Öğretmenlere Kötü Haber!

Bu haber 17 Haziran 2017 - 2:51 'de eklendi ve 3.476 kez görüntülendi.
O Öğretmenlere Kötü Haber!

Milli Eğitim Bakanlığı il dışı yer değiştirme tayinlerinin başlamasıyla yer değişikliği düşünen öğretmenler yoğun bir araştırma içerisine girerek tayin istedikleri yerlerdeki boş kontenjanları takip etmeye başladılar.

Sınıf Öğretmenleri İl Dışı Tayinleri

İl dışı yer değişikliği yapmak isteyen öğretmenler gerekli araştırma yaparken Sınıf Öğretmenleri kötü bir sürprizle karşılaştı. Tayin dönemleri geldiğinde sürekli kontenjan sıkıntısı yaşayan Sınıf Öğretmenleri tüm kampanya ve isteklere rağmen yine kontenjan sıkıntısı yaşıyor. Önceki tayin dönemlerinde yaşadıkları kontenjan sıkıntısını 2017 yılı il dışı yer değiştirme tayinlerinde de yaşayan sınıf öğretmenleri durumdan oldukça rahatsız.

Milli Eğitim Bakanlığına il dışı tayinlerde tüm boş kadroların açılması için yoğun bir müracaatta bulunulmasına rağmen özellikle sınıf öğretmenleri için kontenjan sıkıntısı bu yılda devam ediyor. Sınıf öğretmenlerinin il dışı tayinlerde en çok umutlu oldukları büyük şehir kadrolarında da hüsran hakim, ya hiç kadro açılmamış ya da komik rakamlar verilmiş durumda. Kendi memleketlerinden uzakta eğitim mücadelesi veren eğitim gönüllüsü sınıf öğretmenlerimiz, evlerine yakın bölgelerde görev yapabilmek için sabırsızlıkla bekledikleri 2017 il dışı yer değiştirme tayinleri ile büyük bir hayal kırıklığına uğradılar. Büyük beklentilerin hüsranla sonuçlandığı bu il dışı yer değiştirme döneminde sınıf öğretmenlerine gelecek yıla umut bağlamaktan başka çare kalmamış durumda.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı açıklama ile tüm öğretmenleri ilgilendiren bir müjdenin haberini verdi. Ayrıntılar “Öğretmenlere Müjdeli Haber!” haberimizde okuyabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığının son yıllarda eğitim kalitesini arttırmak adına yürüttüğü projelerin ve gerçekleştirdiği değişikliklerin öğretmen ihtiyacına olan etkisi merak ediliyor. Yapılan bu değişiklikler ile bazı öğretmen branşlarında ihtiyaç artarken bazı öğretmen branşlarında da ihtiyacın azalması bekleniyor. Ayrıntılar “Son Değişiklikler İle Öğretmen İhtiyacı Hangi Branşlarda Artacak/Eksilecek?” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan 2017 Ağustos Öğretmen Ataması hakkında ayrıntılar öğretmen adayları tarafında merakla bekleniyor. Ayrıntılar “2017 Ağustos Atamasında En Fazla Atama Yapılacak Branşlar” haberimizden okuyabilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA