SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Öğrencinin Mülakat Sorusuna Bakanın Manidar Cevabı..

Bu haber 07 Ocak 2017 - 19:44 'de eklendi ve 6.734 kez görüntülendi.
Öğrencinin Mülakat Sorusuna Bakanın Manidar Cevabı..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Konya Selçuk Üniversitesinde öğrencilerle bir araya geldi. Buluşmada ilginç anlar yaşandı.

Memur Alımlarında Mülakat Uygulaması

15 Temmuz Darbe Teşebbüsü sonrası kamuda memur olarak çalışan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve bölücü terör örgütü Pkk mensubu ve sempatizanı olanların temizlenmesi çalışmaları başlamıştı. Bu çalışmalar kapsamında devlet kurumlarından bu örgütlerle bağlantısı tespit edilenler görevlerinden atıldı, konuyla ilgili çalışmalarda halen devam ediyor. Bu temizlik çalışmalarının yanında kamuya memur alımlarında bu yapılarla ilişiği olanların tespit edilmesi ve göreve gelmelerine engel olmak, alınan devlet pozisyonuna kişinin yeterliliğini ölçmek amacıyla kamuya memur alımlarında mülakat uygulaması hayata geçirildi. Bu uygulamadan en çok etkilenen kurum da doğal olarak en çok FETÖ’cünün görevden atıldığı Milli Eğitim Bakanlığı oldu. Ancak diğer kurumların birçoğuna da mülakat uygulamasına geçildiğini unutmayalım.

Bir Öğrenci Bakan’a Mülakatı Sordu

Konya Selçuk Üniversitesi öğrencisi düzenlenen programda söz alarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na “Kamu Yönetimi’nde okuyorum, KPSS’den korkumuz yok girip puan alıyoruz ama Mülakata girerken özgüvenimiz kayboluyor.” sorusunu sordu. KPSS sınavından belirli bir puana sahip olup memurluk hayali kuran tüm adayların yaşadığı bu endişeyi dile getiren öğrencinin bu sorusuna Bakan Mehmet Müezzinoğlu’nun cevabı “Mülakattan korkmayın, kendinize güvenin!” oldu.

Kamuya memur alımlarında uygulanan mülakatların devam edeceği Bakan Mehmet Müezzinoğlu’nun bu açıklamasıyla daha da perçinlenmiş oldu. Yapılan mülakatların hakkıyla yapıldığı kanaatinde olmayanların sayısı bir hayli fazla olmasına rağmen bu uygulamanın devamlılığı sağlanacağa benziyor.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda öğretmenlik yapanları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz gün bir öğretmen bu sebepten dolayı ağar topar tutuklandı. Aynı duruma düşmemek için mutlaka önleminizi alın. Ayrıntılar “Öğretmenler Dikkat! Bu Sebeple Tutuklanabilirsiniz!” haberimizde okuyabilirsiniz.

07-08 Ocak 2017 (bu hafta sonu) yapılan Açıköğretim sınavlarında sınav görevi olan öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığından son dakika uyarısı geldi!. Öğretmenlerin mutlaka uyması gereken bu kurallar ve konunun ayrıntıları “Hafta Sonu Sınav Görevi Olan Öğretmenler Dikkat!” haberimizden öğrenebilirsiniz.

07-08 Ocak 2017 (bu hafta sonu) yapılan Açıköğretim sınavlarında sınav görevi olan öğretmenlerin alacakları ücretler netleşti. 2017 yılı için belirlenen ücretlerin ayrıntıları “MEB’den Hafta Sonu Sınavları Ücret Açıklaması (2017 Ocak Açıköğretim)” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA