SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Öğretmen Sınıfta Kız Öğrencisine “Soyunma” Cezası Verdi!

Bu haber 29 Aralık 2016 - 20:12 'de eklendi ve 1.939 kez görüntülendi.
Öğretmen Sınıfta Kız Öğrencisine “Soyunma” Cezası Verdi!

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bir okulda meydana gelen akıl almaz olayda, bayan öğretmen kız öğrenciye sınıfta soyunma cezası verdi!

Öğretmen: “Görüyorsunuz iç çamaşırı bile pis”

Antalya Muratpaşa ilçesinde bir ilkokulda meydana gelen olayda ilkokul 2. Sınıfta derslere giren öğretmen bir kız öğrencisini pis olduğu gerekçesiyle azarladı. Hacı Hafize Saygan İlkokulu nda meydana gelen olayda Sınıf Öğretmeni D.L dersine girdiği öğrencisi F.N “pis” olduğu gerekçesiyle bir süre azarladı. Öğrencisine hoş olmayan sözler sarf eden sınıf öğretmeni II. sınıf öğrencisine olan öfkesini azarlamakla geçiremeyince kız öğrencisine soyunma cezası verdi. Öğrencisinin pis olduğunu ispatlama arayışı içerisine giren öğretmen, kız öğrencinin arkadaşlarının içerisinde küçük düşmesine aldırış etmeden soyunmasını sağladı. Kız öğrencisinin üzerindeki elbiseleri çıkarttıran sınıf öğretmeni “Görüyorsunuz iç çamaşırı bile pis” diyerek öğrenciyi sınıfın içerisinde dolaştırdı.

Sınıftaki Öğrenciler Ailelerine Anlattı

Sınıfta öğretmenin yaptığı akıl almaz olayı evlerine gidince ailelerine anlatan öğrenciler sayesinde tüm veliler ortak tepki vererek öğretmeni şikayet ettiler. Söz konusu uygulamaya muhatap olan kız öğrencinin ailesine ulaşan veliler birlik olarak bu çirkin hadisenin sorumlusu olan öğretmenin cezalandırılması için şikayette bulundular.

Soruşturma 7 Aydır Hala Bitmedi!

Öğretmen hakkında 7 ay önce şikayette bulunan veliler açılan soruşturmanın hala sonuçlanmamasından şikayetçi. Bu çirkin uygulamayı yapan öğretmenin eşinin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olmasından dolayı olayın üzerinin örtülmeye çalıştığını söyleyen veliler duruma tepkili. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Fatih Iltar “Böyle bir olay olmuşsa yapanlar, bu olaya karışanlar tabi ki hak ettiği cezayı almalı. Öğretmen, çocuğun herhalde birazcık düzensiz, pis, kirli olduğunu görünce üzerindeki çamaşırları çıkartmış, iç çamaşırlarıyla sınıfta teşhir etmiş. Eğer böyle bir şey olmuşsa ki çocukların tanıklığıyla bu ortaya çıkacaktır, hoş bir davranış değil, bir eğitimciye yakışmayan davranış” sözleriyle duruma tepki gösterdi.

2017 bütçe kanunun resmi gazetede yayınlanmasından sonra Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen kadrosu çıkmaması kafaları karıştırmıştı. 2017 Öğretmen atamaları ile ilgili bizzat Bakan’dan gelen açıklamanın tüm detayları “2017 30 Bin Öğretmen Ataması Kesinleşti!” haberimizde okuyabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alımları yapılan sözleşmeli öğretmenler kadrolu öğretmenlere göre bazı konularda mağduriyet yaşıyor. Konuyla ilgili sözleşmeli öğretmenlere müjdeli haber geldi. Tüm ayrıntılar “Sözleşmeli Öğretmenler Müjde!” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA