SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Öğretmen terörist, terörist de öğretmen olamaz

Bu haber 09 Eylül 2016 - 22:19 'de eklendi ve 547 kez görüntülendi.
Öğretmen terörist, terörist de öğretmen olamaz

Milli Eğitim Bakanlığının okul ve kurumlarında görev yapan 11.285 öğretmeni görevden almasının ardından Eğitim Bir Sen bir açıklama yayınladı.

Özellikle Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan okullarda kösteklenmiş olan ve öğrencileri dağ kadrosuna kazandırma çalışmaları yürüten, her fırsatta öğrencileri devlete karşı sokağa döken öğretmenlerin (!) başarılı bir çalışma sonucu görevden alınmasına CHP ve HDP gibi siyasi partilerden tepki sesleri yükselirken Eğitim camiasından da bir açıklama geldi.

“Öğretmen terörist, terörist de öğretmen olamaz” açıklaması ile terör propagandası yapan öğretmenlere sahip çıkanlara sert tepki veren Eğitim Bir Sen, yapılan bu çalışmanın yerinde ancak daha kapsamlı olması gerektiğinin altını çizdi. “Biz her fırsatta teröre ve destekçilerine karşı olduğumuzu dile getirdik ve bu duruşumuzdan zerre kadar taviz vermeyeceğiz. Milli, insani hassasiyetler düzleminde ‘eğitim’ ve ‘terör’ faaliyeti bir arada olamaz. Tam da bu sebeple eğitimden yana olduğumuz için teröre karşı, teröre karşı olduğumuz için de eğitimden yanayız” açıklamasında bulunan Eğitim Bir Sen her durumda eğitim ve öğretimin doğru şekilde yapılması ve devlete karşı faaliyet gösteren terör gruplarına alet edilmemesi gerektiğini belirtti.  Teröre ve terör sevicilere karşı mücadele eden devletin her durumda destekçisi olduğunu ve bu operasyonların sonuna kadar devam etmesi gerektiğini belirten sendika, eğitim sendikaları içerisinde devletini savunan ve destek açıklaması yapan ilk sendika oldu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA