SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Öğretmenler Camilerde, İmamlarda Okullarda Görev Yapabilecek

Bu haber 27 Aralık 2016 - 20:29 'de eklendi ve 2.814 kez görüntülendi.
Öğretmenler Camilerde, İmamlarda Okullarda Görev Yapabilecek

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmen olarak çalışanlar camilerde görev yapabilecek, Diyanet İşleri Başkanlığında İmam-Hatip olarak çalışanlarda okullarda eğitim faaliyetlerine katılabilecek.

İmam-Hatipler Okullarda Eğitim Faaliyetlerine Katılacak

Cumhuriyet Gazetesi Ozan Çepni’nin haberine göre imamlar artık okullarda görev yapabilecek. Hatay Valisi Erdal Ata tarafından onaylanan protokol çerçevesinde 5 yıl süreyle “Eğitimde İşbirliği Protokolü” ile okullarda yapılan eğitim faaliyetlerine İmamlar katılabilecek. Protokol kapsamında öğretmenler ve din görevlileri bilgi ve deneyimlerini ortak zümreler, toplantılar, sempozyum ve seminerler düzenleyerek karşılıklı paylaşacaklar. Müftülüğün hazırlamış olduğu eğitim ve etkinlikler ile öğretmen ve öğrencilerin de katılımı sağlanarak “milli, manevi, insani, ahlaki ve kültürel değerler” in kazanılması amacıyla çalışmalar yürütülecek. Milli Eğitim bu değerlerin kazandırılması için din görevlilerinden yararlanacak.

“Özel Günler Birlikte Kutlanacak, Etkinlikler Birlikte Düzenlenecek”

İmzalanan protokol çerçevesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü arasında her eğitim yılı başında karşılıklı ziyaretler gerçekleştirilecek. Ortak Yükümlülükler başlığı altında yapılacak olan bu çalışmalar ile iki kurum arasında sıkı ilişkiler sağlanacak ve karşılıklı tecrübe alışverişi yapılacak. Öğretmenler günü, din görevlileri haftası ve kutlu doğum gibi programlarda ortak etkinlikler düzenlenecek ve karşılıklı ziyaretler gerçekleştirilecek.

Öğretmenler Camilerde Görev Yapacak

Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü arasında imzalanan protokole göre Diyanetin yaz Kur’an Kurslarında öğretmenlerde görev yapabilecek. Ramazan ayları, kandiller gibi mübarek gecelerde talepte bulunan öğretmenler camilerde görevli olabilecek böylelikle çalıştıkları yerde halkla daha güzel kaynaşmaları sağlanacak. İl Müftülüğü tarafından düzenlenen programlara davet afişleri, basılan dergi, kitap gibi materyallerin okullarda öğrencilere dağıtılmasına izin verilecek. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Arapça ve İHL Meslek Dersleri derslerine giren öğretmenlere deneyimli Din Görevlileri tarafından dersler verilecek. Okullarda yapılacak etkinlikler İl Müftülüğü ile birlikte yapılacak, İHL öğrencilerinin uygulamalı dersleri camilerde ve Kur’an kurslarında yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı okullara gönderdiği resmi yazı ile tüm okullardan bu konuda ayrıntılı rapor istedi. MEB tüm okullardan istediği ayrıntılı raporun detayları “MEB Tüm Okullardan Bu Konuda Rapor İstedi!” haberimize okuyabilirsiniz.

Geçtiğimiz gün yapılan operasyonla yakalanan bölücü terör örgütü üyesi öğrenci tutuklandı. Öğrencinin okulda ve kırsalda örgüte yaptığı destekler ise şaşırttı. Konunun detayı “Pkk Sempatizanı Öğrenci Tutuklandı” haberimizde.

İstanbul’da yaşanan olay duyanları hayrete düşürdü. 16 yıllık öğretmenin açıklamaları ve itirafları Polisleri hayrete düşürdü. Öğretmenin itirafları “16 Yıllık Öğretmenin İtirafları Şok Etti!” haberimizde okuyabilirsiniz.

TBMM’de görüşülen merkezi bütçe kanunu resmi gazetede yayınladı. Yayınlanan bütçe kanununa göre 2017 yılında kamuya 5000 memur alınacak. Peki öğretmen atamaları nasıl olacak? tüm detaylar “2017’de Toplamda Sadece 5 Bin Memur Alınacak! Peki Öğretmen Atamaları Ne Olacak?” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Yapılan alımlar ile devlet memuru olanları ve özelde de öğretmenleri yakından ilgilendiren bir haberimiz var. Yeni evlenen veya evlenmeye hazırlanan, eş durumu tayini isteyecek olanların tayin başvurusunda bulunmadan önce bilmeleri gerekenleri sizler için derledik. Eş durumu tayini hakkında bilmeniz gerekenler “Eş Durumu Tayinleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA