SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Öğretmenler Dikkat! Bu Sebeple Tutuklanabilirsiniz!

Bu haber 06 Ocak 2017 - 14:05 'de eklendi ve 16.632 kez görüntülendi.
Öğretmenler Dikkat! Bu Sebeple Tutuklanabilirsiniz!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışan öğretmenleri yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Sosyal Medyanın aktif olarak kullanıldığı günümüzde, paylaşımlardan dolayı zor günler yaşayabilirsiniz.

Düzce’de Bir Öğretmen Facebook Paylaşımı Sebebiyle Tutklandı

Özellikle 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü sonrası Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve bölücü terör örgütü PKK gibi örgütlere yönelik mücadele her alanda sürüyor. Bu terör örgütlerini öven veya destekleyen paylaşımlarda bulunan kişilerin tespit edilmesi ve cezalandırılması hususunda büyük bir hassasiyet gösteriliyor. Geçtiğimiz hafta İstanbul’da geçtiğimiz gün İzmir’de yaşanan menfur terör olayları sebebiyle acılarımız taze iken, emniyet güçleri de bu örgütlere destek paylaşımları yapan kişilere asla acımıyor. Ülke olarak birlik ve beraberliğe en ihtiyacımız olan bu günlerde özellikle sosyal medya üzerinden bu odaklara destek verici açıklama ve paylaşımlarda bulunmak asla hafife alınacak bir olay değildir. İşte bu terör örgütlerinden bir tanesi olan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) hakkında öven paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen Tarih Öğretmeni Abidin Gel emniyet güçleri tarafından tutuklandı.

Türk Eğitim-Sen Tutuklama Olayına Tepkili!

Düzce’de Fetö hakkında propaganda yaptığı iddia edilen Tarih Öğretmeni Abidin Gel’in tutuklanması sonrası üyesi olduğu Türk Eğitim-Sen konuyla ilgili açıklamada bulundu. Adliye önünde toplanan MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) üyeleri ve Türk Eğitim-Sen üyesi olanlar Abidin Gül’ün yıllarca Ülkü Ocakları Dergisi için mücadele veren temiz bir kişi olduğunu, suçsuz olduklarını düşündükleri arkadaşlarının hakkını korumaya çalışmakta en doğal hakkımız açıklamasında bulundular. MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) İl Başkanı Ümit Yılmaz konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada “Bu çalışmaları yapan değerli öğretmenimiz, devlet içine çöreklenmiş bu tür hain örgütlerin elemanları ve iş birlikçileri tarafından hedefe oturtulmuştur. Yıllarını, FETÖ gibi devleti ele geçirmeye çalışan hain örgütlerle mücadeleyle geçirmiş, Abidin öğretmen ve ülkücü Türk milliyetçisi diğer arkadaşlarımızın soruşturmalara dahil edilmesi, görevden alınması, tutuklanması ne maksat taşımaktadır? Yıllarını FETÖ denilen hain örgütün içinde geçirdiği tüm Düzce kamuoyu tarafından bilinen kişiler sokaklarda dolaşmaktadır. Suçsuzluğuna emin olduğumuz arkadaşlarımızı savunmak bizim asli görevimizdir. Birlik ve beraberliği sağlamanın tek yolu ve olmazsa olmazı adaletli davranmaktır. Biz bu tür soruşturmaların toplumsal huzurun ve barışın bozulmasına ve adalet duygusunun yara almasıyla sonuçlanacağına inanıyoruz. Biz terörün her türlüsü ile mücadelede devletimizin ve Türk milletinin yanındayız. Fakat son tutuklamalarla bu soruşturmaların ülkücülere yönelik bir kıyıma dönmesine göz yumamayız.” ifadelerini kullandı.

Bu operasyonlar sırasında yanlış yönlendirme ve ihbarlar sonucu mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız olmakla birlikte, suçlu olup hak ettiği cezaya çarptırılan kişilerde bulunmaktadır. Söz konusu durumda olan tarih öğretmeni Abidin Gül’ün hakkında da adalet kurumlarımızın en doğru kararı “yapılan araştırmalar sonucu” vereceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır. Yaşadığımız bu zor günlerde Devletimizin ve Milletimizin yanında dimdik durmanın zamanıdır. Her fırsatta yapılan mücadeleleri gölgeleyecek açıklama ve eylemlerden kaçınma zamanıdır. Sizlerde bu duruma düşmemek için sosyal medya hesaplarınız üzerinden yaptığınız paylaşımlara dikkat etmelisiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu düzenlediği basın toplantısında Öğretmenlik Mülakatları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıntıları “Bakan’dan Önemli Mülakat Açıklaması!” haberimizde okuyabilirsiniz.

ÖSYM öğretmen adaylarını  ve öğrencileri yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Sınav sisteminde önemli değişiklikler yapan ÖSYM’nin yaptığı açıklamanın tüm detayları “ÖSYM Sınavlarında Radikal Değişiklikler Yapıldı!” haberimizde okuyabilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA