SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Öğretmenler Yıl Sonu Seminerlerini İstedikleri Yerlerde Yapabilecekler Mi?

Bu haber 02 Haziran 2017 - 0:12 'de eklendi ve 3.873 kez görüntülendi.
Öğretmenler Yıl Sonu Seminerlerini İstedikleri Yerlerde Yapabilecekler Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin katılımları ile yapılan yıl sonu seminerlerinin istenilen okullarda yapılıp yapılamayacağı merak konusu oldu. Geçtiğimiz yıllarda öğretmenlere tercih hakkı tanıyan Bakanlığın bu yıl ne yönde karar vereceği merak konusu.

“Öğretmenler Yıl Sonu Seminerlerini İstedikleri Yerlerde Yapabilmeliler”

Öğretmenler tarafından merakla beklenen konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen, öğretmenlerin seminerlerini istedikleri yerlerde yapabilmeleri için çalışma yürüttüklerini belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlköğretim ve Ortaöğretim kurumlarında görev yapan tüm öğretmenlerin katılımları ile her ders yılı başında ve sonunda iki hafa süreyle devam ettirilen seminerler yapılmaktadır. Kendi memleketlerinden uzakta görev yapan eğitim gönüllüsü öğretmenlerin bir takım mağduriyetler yaşamasına sebep olan zorunlu kendi okullarında seminer yapma durumlarının esnetilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda çalışmalar yürüten Türk Eğitim-Sen yapmış olduğu açıklamada “öğretmenlerimizin stajyer, kadrolu ya da alan farklı gözetilmeksizin, 2017 yılı Haziran ayı seminer döneminde yapılacak olan mesleki çalışmalarını istedikleri il ya da ilçe merkezinde  yapabilmesine imkan verecek yasal düzenlemelerin gerçekleştirilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığına yazılı  talepte bulunduk.” denildi.

Sendika tarafından yapılan başvurunun yazılı metni şu şekilde;

Türk Eğitim-Sen

Öğretmen (!) öğrencisine “geleceğin teröristi” ifadesinin yer aldığı bir sertifika düzenleyerek “Terörist Ödülü” verdi. Ayrıntılar “Öğretmenden Öğrencisine “Terörist Ödülü”” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA