SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Öğretmenlere 4 Yeni Sınav Görevi Var!

Bu haber 30 Kasım 2016 - 20:28 'de eklendi ve 25.796 kez görüntülendi.
Öğretmenlere 4 Yeni Sınav Görevi Var!

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmenlerin gözetmen olarak görev aldığı sınav görevlerine yenileri eklendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen öğretmenlerin gözetmenlik yapabilecekleri ilk iki sınav Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı ve yeni uygulamaya konulan öğretmen adaylarının girdiği Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı var.

Buna göre ilk iki sınavın tarihleri şöyle;

  • Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı 2016/6

Sınav Oturum Tarihi: 17.12.2016 Saat: 11:00

  • Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı

Sınav Oturum Tarihi: 18.12.2016 Saat:14:00

Sınavlara Başvurmak İçin Tıklayınız..

Başvuru sayfasına gittiğinizde sınavlar için başvuru ekranı henüz açılmadıysa görev yaptığınız İl/İlçe’de sınavın yapılmadığı ya da henüz başvuru ekranının açılmadığı anlamına gelir.

Diğer iki sınav görevine gelince gelince, bunlar da Direksiyon Eğitimi Uygulama Sınavları olacak. Bu sınavlarda da görev almak için yukarıda verdiğimiz linkten sisteme giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu son iki sınavın ayrıntıları da şu şekilde;

  • Direksiyon Eğitimi Uygulama Sınavı

Sınav Yapılacağı Tarih: 03-04 Aralık 2016 Saat: 08:20

Yukarıda yaptığımız uyarı bu sınavlar içinde geçerlidir. Eğer başvuru ekranı açılmazsa aynı adımları takip edebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan şok bir kararla bir branş okullardan tamamen kaldırılıyor. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi “MEB Bir Braşın Kadrosunu Tamamen Kaldırdı!” haberimizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Fetö terör örgütüne yönelik operasyonlarda yapılan görevden alımlar ve göreve iadeler konusunda Milli Eğitim Bakanlığına ayrımcılık yaptığı yönündeki eleştirilerde son noktayı “Göreve İadelerde MEB Çifte Standart Mı Uyguluyor?” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA