SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Öğretmenlere Bu Sebepten Ceza Yağdı!

Bu haber 21 Aralık 2016 - 13:49 'de eklendi ve 11.768 kez görüntülendi.
Öğretmenlere Bu Sebepten Ceza Yağdı!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan öğretmenlere MEB tarafından bu sebepten dolayı cezalar yağdı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlere Ceza Verdi

Kesk (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu) tarafından 29 Aralık’ta verilen eylem kararına katılan Eğitim-Sen üyesi öğretmenler kamuda yapılan görevden almalara tepki amacıyla eyleme katılmış ve bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirmişlerdi. Milli Eğitim Bakanlığı o gün okula gitmeyen ve görevini bırakan öğretmenlere karşı sert cevap vermiş ve tamamı hakkında soruşturma açılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığının eyleme katılan öğretmenler hakkında açmış olduğu soruşturmalar ise halen devam ediyor.

İzmir’de Eyleme Katılan Öğretmenlere Ciddi Cezalar Verildi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu tarafından alınan karara uyarak Okullardaki görevlerini bir gün süreyle bırakan Eğitim-Sen üyesi İzmir’de çalışan öğretmenlere ise verilen cezalar netleşmeye başladı. Konuyla ilgili 29 Aralık’ta sert tepki veren Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri görevlerini bırakmamaları ve eğitim faaliyetlerine devam etmeleri konusuna uyarmıştı. Bakanlığın uyarısına kulak asmayan öğretmenler ise cezalandırılmaya başlandı. Konuyla ilgili yapılan araştırmada İzmir Kiraz ilçesinde çalışan 6 öğretmenin ceza olarak başka illere tayinlerinin çıktığı, Tire İlçesi ve Ödemiş İlçesinde çalışıp eyleme katılan 15 Öğretmene 1 Yıl Kademe Durdurma Cezası verildi. Ayrıca açılan soruşturma kapsamında 6 öğretmene maaş kesim cezası verilirken eyleme katılan diğer 40 öğretmenin ise soruşturma süreçleri devam ediyor. Konuyla ilgili soruşturmaları devam eden bu öğretmenlerinde benzer cezalar alması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin görev aldıkları sınavlarda alacakları ücretlere dair güncelleme yaptığını açıkladı. Bakanlığın yaptığı güncelleme ile açıkladığı yeni sınav ücretleri “Bakanlıktan Sınav Ücretleri Açıklaması” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda gözetmen olarak görev almak isteyen öğretmenler için yeni sınav görevi var. Öğretmenlerin başvurabileceği yeni sınav görevini “Öğretmenlere Sınav Görevi Var!” haberimizden öğrenebilirsiniz. Başvuru için gecikmeyin..

15 Temmuz Darbe Teşebbüsü sonrası uygulamaya konan öğretmen alımında mülakat uygulamasında değişiklik yapılması gündemde. Mülakatlarda yapılması düşünülen değişiklik ve bakanlığın açıklamasıyla tüm detaylar “Öğretmen Atamalarında Yeni Puanlama Sistemi” haberimizde..

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA