SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Öğretmenlere Kıyafet Uyarısı Geldi!

Bu haber 09 Aralık 2016 - 16:07 'de eklendi ve 4.234 kez görüntülendi.
Öğretmenlere Kıyafet Uyarısı Geldi!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görevli öğretmenlerin kılık kıyafet konusunda yaşadıkları ikilemler ve sıkıntılara bir yenisi daha eklendi.

Meb öğretmen kılık kıyafet yönetmeliği 2017 yılında da öğretmenlere sıkıntı yaşatmaya devam edecek gibi görünüyor. Devlet Memurları kılık kıyafet konusunda sıkıntı çekmeye devam ediyor. Devlet kademesi, Milletvekilleri, Bakanlar ve daha birçok bürokrat sakal bırakıp rahat kıyafetler giyebilirken, günün büyük kısmında sürekli hareket halinde olan öğretmenlerin bu konuda sıkıntıya sokulması yanlıştır. Sendikaların bu konudaki açıklama, eylem ve duruşları aşikar iken Sinop Durağan İlçe Kaymakamı öğretmenleri cezayla tehdit etmiştir.

Okullarda gecesi gündüzü ayırt etmeden gelecek nesillerin inşası için mücadele veren öğretmenlere kıyafet konusunda yaşatılan bu sıkıntının biran önce sona ermesini temenni ediyoruz.

Kaymakam Öğretmenleri Cezayla Tehdit Etti

Sinop Durağan İlçe Kaymakamı okullarda öğretmenlerin kravatsız, ceketsiz ve tıraşsız okula geldiklerini tespit ederek öğretmenlerden kılık kıyafet yönetmeliğine uymayanları ceza ile tehdit etti. Durağan İlçe Kaymakamı kamu kurum ve kuruluşlarına konuyla ilgili resmi yazı gönderdi. İşte o yazı;

Kaymakamın Tüm Resmi Kurumlara Göndermiş Olduğu Yazı

Kaymakamın Tüm Resmi Kurumlara Göndermiş Olduğu Yazı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda uygulanan İkili Eğitim sebebiyle sabahçı öğrenci ve öğretmenlerin yaşadığı mağduriyeti ve konuyla ilgili tüm gelişmeleri “Okul Saatleri Değişikliği!” haberimizden okuyabilirsiniz. MEB tarafından yapılan ehliyet sınavında görevli öğretmenlerin dikkat etmesi gereken açıklama ve gelişmeleri “Ehliyet Sınavı İçin Yeni Tarihler Açıklandı!” haberimizden ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının yeni geldiği zaman “sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen arasında bir hak mahrumiyeti ya da farklılık olmayacak” açıklaması henüz unutulmamışken sözleşmeli öğretmenleri üzen bir haber geldi. Konuyla ilgili tüm gelişme ve açıklamaları “Sözleşmeli Öğretmenlere Kötü Haber!” haberimizden okuyabilirsiniz.

Öğrencilerin yakından takip ettiği ve merakla beklediği, öğretmenlerin ise dinlenmek için sabırsızlıkla beklediği sömestr tatili hakkında tüm merak edilenler ve açıklamalar15 Tatil Kaç Gün Olacak?” haberimizde. Eğitim alanında tüm gelişmeleri sizler için yakından takip eden Eğitimci Haber ailesi olarak, eğitim alanından tarafsız ve güvenilir haberler için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA