SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Öğretmenlerin Beklediği Ödeme Hesaplarına Yattı!

Bu haber 25 Aralık 2016 - 15:33 'de eklendi ve 8.200 kez görüntülendi.
Öğretmenlerin Beklediği Ödeme Hesaplarına Yattı!

Öğretmenlerin bir süredir bekledikleri Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Sınav Görevi ücretleri bugün hesaplarına yatırıldı.

Geçtiğimiz 26 Kasım 2016-27 Kasım 2016 tarihlerinde yapılan Açıköğretin Fakültesi sınavlarında salon başkanı veya gözetmen olarak görev alan öğretmenlerin sınav görevi ücretleri banka hesaplarına yatırıldı.

2016 yılı içinde yapılan Açıköğretim Fakültesinde sınav görevi alan öğretmenler 85 TL ilâ 95 TL sınav ücreti aldılar. AÖF sınavlarında salon başkanı olarak görev alan öğretmenler 95 TL, sınavlarda gözetmen olarak görev alan öğretmenler de oturum başına 85 TL ücret aldı.

2017 Yılında Anadolu Üniversitesi ve diğer Açıköğretim Fakülteleri tarafından yapılan sınavlarda görev alan öğretmenlerin alacakları ücretlerde artış yaşanması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM sınavlarında görev alan öğretmenlere sınav görev ücreti en az 120 TL olarak ödenmekte ancak AÖF sınavlarında 85 TL ödeniyor.

Dünya çapında ses getiren mannequın challenge akımı son günlerde öğrenciler arasında hızla yayılmaya başladı. Gündeme gelmesinin üzerinden bir aydan fazla süre geçmesine rağmen öğrenciler tarafından rağbet görmeye devam ediyor. Bu akımın öğrenciler üzerindeki yansımaları “Mannequın Challenge Akımı Öğrencilere Sıçradı!” haberimizden okuyabilirsiniz.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklama öğretmen olmak isteyen tüm adayları yakından ilgilendiriyor. Öğretmen olmak için aranan şartlarda değişikliğe gidildiğini aktaran YÖK Başkanın açıklamalarının tüm detayları “Öğretmenlik Şartları Değiştirildi!” haberimizde.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA