SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Öğretmenlerin Nöbet Ücreti Değişti!

Bu haber 18 Aralık 2016 - 13:54 'de eklendi ve 19.164 kez görüntülendi.
Öğretmenlerin Nöbet Ücreti Değişti!

En son yapılan toplu sözleşme anlaşmasına göre öğretmenlerin 2016 yılında olan nöbet görev ücretleri 2017 Ocak itibariyle değişecek.

2017 Ocak İtibariyle Nöbet Görev Ücretleri Değişiyor

Öğretmenlerin nöbet görev ücretleri son toplu sözleşme ile 2016 yılına göre değişiklik yapıldı. 2016 yılında nöbet görevi yapan öğretmenler 2 ek ders ücreti almışlardı. Öğretmenlerin aldıkları bu 2 ek ders ücretinde artışa gidiliyor. Yapılan toplu sözleşme ile varılan mutabakata göre öğretmenlere 2 ek ders ücreti yerine 3 ek ders ücreti ödenecek. Bu artışla birlikte öğretmenler 2016 yılana göre nöbet görevi başına fazladan 1 ek ders ücreti alacaklar. 2016 yılında tuttukları nöbetler karşılığında toplamda 8 ek ders ücreti alan öğretmenler 2017 Ocak ayından itibaren geçerli olacak olan bu değişiklik ile toplamda 12 ek ders ücreti alacaklar.

Okullarda erken saatlerde öğrencilerin derse girmesinden şikayetçi olan velilerin, erken saatlerde derse giren öğretmenlerin ders verimliliğinin düştüğü açıklamaları ile eğitim sendikalarının açıklamaları sonrası Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı. Okullarda ders saatlerinin değişikliği ile ilgili son gelişmeleri “Ders Saatleri Değişikliği Hakkında Flaş Gelişme!” haberimizden okuyabilirsiniz.

Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada yargılanan Matematik Öğretmenine rekor hapis cezası verildi. Konuyla ilgili tüm gelişme ve ayrıntılar “Mahkeme Öğretmene 135 Yıl Hapis Cezası Verdi!” haberimizde okuyabilirsiniz.

Öğretmenlerin merakla beklediği 2017 yılı ek ders ücretleri belli oldu. Karolu öğretmenler ve sözleşmeli öğretmenler için 2017 yılında uygulanacak ek ders ücretleri ve konuyla ilgili tüm ayrıntılar “2017 Ek Ders Ücreti Miktarları Açıklandı” haberimizde okuyabilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA