SON DAKİKA

Eğitimci Haber

PKK Bağlantısı Olan Tüm Memurlar Atılacak

Bu haber 09 Eylül 2016 - 21:52 'de eklendi ve 623 kez görüntülendi.
PKK Bağlantısı Olan Tüm Memurlar Atılacak

Başbakan Binali Yıldırım beklenen açıklamayı yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Pkk bağlantısı olan öğretmenlerin görevden alınmasıyla başlayan sürecin tüm kamu memurlarına uygulanacağını açıkladı.

İç İşleri Bakanlığı, valiliklerde çalışan memurlar, belediyeler vs tüm kamu kuruluşlarında çalışan memurların içerisinde Pkk ile ilişkisi olan memurların atılması hakkında çalışma başlatıldı. İlk olarak MEB’de harekete geçilerek yaklaşık 14.000 öğretmen açığa alındı. Devamında çalışma neticesinde Kanun Hükmünde Kararnameler ile tüm kurumlarda yapılacak olan araştırmalar neticesinde örgüt mensubu ya da sempatizanı olan memurlar görevden atılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine gelmesinden kısa süre sonra sıcak açıklamalarda bulunan Mehmet Müezzinoğlu konuyla ilgili gerekli çalışmaların ve araştırmaların yapıldığını açıkladı. Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım PYD, PKK, YPG, FETÖ, DAEŞ gibi tüm terör örgütü mensubu ve sempatizanı olan kamu çalışanlarının kısa süre içerisinde temizleneceğini açıkladı. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’da göreve gelmesinin hemen ardından sıcak açıklamalarda bulunmuştu. Devletin milletin vergileri ve tasarrufları ile maaşları ödenen kimsenin Pensilvanyadan emir alamayacağı gibi kandilden de emir alamayacağını buna asla müsaade etmeyeceklerini söyledi. Bu kapsamda geçtiğimiz saatlerde İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu Pkk’ya destek olan belediyelere de milletinin yanında olan ve emirleri yalnızca devletinden-milletinden alan insanların yönetimine verileceğini açıklamıştı.

Bu kapsamda değerlendirme yapıldığında; devlet tüm terör örgütlerine savaş açmış durumda ve bütün bunların kökü kazınana kadar da durmayacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA