SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Pkk Sempatizanı Öğrenci Tutuklandı

Bu haber 26 Aralık 2016 - 23:35 'de eklendi ve 822 kez görüntülendi.
Pkk Sempatizanı Öğrenci Tutuklandı

Olağanüstü Hal kapsamında genişletilen operasyonlar ile bölücü terör örgütü PKK ile mücadele hız kesmeden devam ediyor. Bölücü terör örgütü Pkk üyesi olduğu tespit edilen öğrenci tutuklandı.

1 Hafta Önce Teknik Takibe Alındı

Iğdır Üniversitesi öğrencisi Polis ekipleri tarafından bölücü terör örgütü Pkk üyesi olduğu ve Üniversitede de faaliyetlerde bulunduğunu tespit edilmesi üzerine teknik takibe alındı. Emniyet Teşkilatı tarafından teknik takip altında bulanan öğrencinin kırsal bölgede bölücü terör örgütü Pkk’ya destek ve yardımda bulunduğu, Üniversite içerisinde de faaliyetlerde bulunduğunu tespit etti.

Polis Ekipleri Tarafından Gözaltına Alındı

Bir süre teknik takibe alınan üniversite öğrencisi Z. Y. bölücü terör örgütüne yardım ve kırsalda fiili destekte bulunduğu gerekçesiyle Emniyet Güçleri tarafından gözaltına alındı. Üniversite öğrencisi Z. Y. gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi.

 Pkklı Olduğu İçin Tutuklananan Üniversite Öğrencisi

Pkklı Olduğu İçin Tutuklananan Üniversite Öğrencisi

Terörle Mücadele Her Alanda Kararlılıkla Devam Ettiriliyor

Özellikle geçtiğimiz haftalarda yaşanan canlı bomba eylemleri sonrası verdiğimiz şehitlerden sonra devletin her kademesinden önemli açıklamalar yapılmıştı. Özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan “Önümüzdeki günlerde olacakları görüp de onlara acıyan olursa şerefinden şüphe etsin! Size devleti daha sert tanıtacağız !” açıklamasından sonra daha da hız kazanan terör operasyonları sonrası bölücü terör örgütü mensubu olan kişilere karşı ciddi darbeler vuruluyor. Temennimiz devletimizin biran evvel bu terör belasından kurtulmasıdır. Bizlerde bu aşamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği Milli Seferberliğe katılıp bu gibi terör örgütü mensuplarını emniyet güçlerine bildirmeli ve devletimize destek olmalıyız.

2017 Bütçe Komisyonu kararları resmi gazetede yayınlandı. Yayınlanan Merkezi Bütçe Kanununa göre devletin 2017 yılında alacağı memur sayısı 5000 olarak belirlendi. Peki bu sayıya öğretmen alımları dahil mi? konuyla ilgili tüm ayrıntılar “2017’de Toplamda Sadece 5 Bin Memur Alınacak! Peki Öğretmen Atamaları Ne Olacak?” haberimizde.

Öğretmenlerin bir süredir hesaplarına ödenmesini beklediği ücretler nihayet ödendi. Öğretmenleri yakından ilgilendiren bu ödeme hakkındaki tüm detaylar “Öğretmenlerin Beklediği Ödeme Hesaplarına Yattı!” haberimizde okuyabilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA