SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Son Dakika! Birçok İl’de Okullar Tatil Edildi!

Bu haber 08 Ocak 2017 - 16:45 'de eklendi ve 2.441 kez görüntülendi.
Son Dakika! Birçok İl’de Okullar Tatil Edildi!

Cuma gününden itibaren bastıran ani kar yağışı sonrası ülke genelinde eğitimde zorluklar yaşanıyor. Özellikle taşımalı eğitim yapılan yerlerde yaşanan ulaşım engeli dolayısıyla birçok il’de okullar tatil edildi.

İstanbul’da Okullar Tatil

İstanb ul Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabı hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile “İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın (pazartesi) 1 gün süre ile ara verilmiştir” dedi. İstanbul Valiliğinden yapılan açıklama ise şöyle;

İstanbul Valiliği Kar Tatili Açıklaması

İstanbul Valiliği Kar Tatili Açıklaması

Ülke Genelinde Birçok İl’de Kar Tatili Verildi!

Yaşanan yoğun kar yağışı sebebiyle ülke genelinde eğitime ara verilen birçok il var. Kar yağışı dolayısıyla kar tatili verildiğini açıklayan İl Valilikleri ise şöyle;

Bursa

Bursa Valiliği yapmış olduğu açıklama ile beklenen olumsuz hava koşulları sebebiyle okulların tatil edildiğini bilgisini paylaştı.

Zonguldak

Zonguldak Valiliği etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın için okullar bir gün süreyle tatil edilirken, engelli ve hamile kamu personeline de 1 günlük idari izin verildiğini duyurdu.

Düzce

Düzce Akçakoca Belediyesi tarafından Belediye Başkanı kentte etkili olan yoğun kar yağışının ardından hıfzıssıhha kararı gereğince okulların tatil edildiğini açıkladı.

Çanakkale

Çanakkale’de görülen yoğun kar yağışı sebebiyle İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş yaptığı açıklamada, iki gündür etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı okullarla ilgili tatil kararı verdiklerini belirtti.

Taşıma eğitimin ağırlıkta olduğu merkez ile Ayvacık, Biga, Bayramiç, Çan, Ezine, Eceabat, Yenice ve Lapseki ilçelerindeki tüm okullarda yarın eğitim yapılmayacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü, Gelibolu ilçesinde ise 9 ve 10 Ocak olmak üzere iki gün eğitim-öğretime ara verildiğini duyurdu.

Yalova ve Balıkesir

Yalova ile Balıkesir’in Bandırma ilçesinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim-öğretime 1 gün ara verildiği açıklandı.

Kastamonu

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kent genelinde etkili olan kar yağışından dolayı 09 Ocak Pazartesi günü eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verildiği açıklandı.

Tokat

Tokat’ta kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın bir gün süreyle tatil edildiği açıklandı.

Mili Eğitim Bakanlığı ve tüm kamu kuruluşlarına yapılan alımlarda uygulanan Mülakat uygulaması hakkında bir öğrenci Bakan’a önemli bir soru yöneltti. Konunun ayrıntıları “Öğrencinin Mülakat Sorusuna Bakanın Manidar Cevabı..” haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda öğretmenlik yapanların maaşlarına yapılan zam hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre 2017 Ocak maaşları ayrıntıları paylaşıldı. Konuyla ilgili detaylı bilgi için “2017’nin İlk Zamlı Maaşı!” haberimizi okuyabilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz.Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA