SON DAKİKA

Eğitimci Haber

Sözleşmeli Öğretmenlerin Net Maaşı Ne Kadar Oldu?

Bu haber 04 Temmuz 2017 - 22:13 'de eklendi ve 3.352 kez görüntülendi.
Sözleşmeli Öğretmenlerin Net Maaşı Ne Kadar Oldu?

2017 Temmuz maaş zamları ile birlikte sözleşmeli öğretmenlerin aldıkları maaşlarda son durum ne? sözleşmeli öğretmenler ne kadar maaş alacaklar?

2017 Temmuz Zammının Öğretmen Maaşlarına Etkisi

Kamu kurumlarında görevli personelin 2017 Temmuz dönemi toplu sözleşmesi ile maaşlarına %4 zam kararı alınmıştı. Geçtiğimiz günlerde enflasyon farkının %2.89 olarak açıklanmasıyla birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında görevli memurlara %4+2,89 zam yapılacağı belirlenmiş oldu.

Kadrolu memurların durumlarında netlik var iken sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenler yapılan bu zamdan ne kadar etkileneceklerini merak ediyorlar. Yapılan %4+2,89 zamdan önce 2.774,29 TL olarak ödenen sözleşmeli öğretmen maaşları 2017 Temmuz zammı sonrası 2.965,43 TL’ye ulaştı. Eklenen %6,89 zam oranı ile birlikte sözleşmeli öğretmenlerin maaşları 190 TL artış gösterdi.

Sözleşmeli öğretmenler 1-15 Temmuz arası dönem zamlı maaşlarını yapılan zamdan doğan fark ile birlikte 3,601,02 TL olarak alacaklar. 2017 Ağustos ayı ve sonrasında ise sözleşmeli öğretmenlerin maaşları 2.95,43 TL olarak ödenecek.

Not: Yukarıda yapılan hesaplamalar hizmet yılı 0-1 olan, sendikasız, bekar ve BES, İlksan gibi kesintileri olmayan sözleşmeli öğretmenlerin maaşlarıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici ve öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararda önemli bir değişikliğe gitti. Ayrıntılar “Ek Ders Ücretlerinde Önemli Değişiklik!” haberimizden öğrenebilirsiniz.

Kamu personellerini yakından ilgilendiren 10 değişikliğinde içinde bulunduğu kanun 1 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Yapılan bu değişikler kamu personelini nasıl etkiliyor? Hangi konularda değişiklikler yapıldı? bunları yakından inceleyelim. Ayrıntılar “Kamu Personelini İlgilendiren 10 Yeni Değişiklik Yayımlandı!” haberimizde okuyabilirsiniz.

Öğretmenler ve Eğitim Alanında Temiz ve Güvenilir Habercilik ilkesiyle sizlere hizmet veren Eğitimci Haber ailesini Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Eğitimci Haber Facebook Sayfası

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA